Κυρίαρχος! Αφεντικό... της πόλης ο Άρης, χωρίς νίκη ο ΠΑΟΚ

Δημοσιεύτηκε: Κυριακή, 25 Οκτωβρίου 2015 09:36 Κυρίαρχος! Αφεντικό... της πόλης ο Άρης, χωρίς νίκη ο ΠΑΟΚ

Ο Άρης ήταν ανώτερος στο μεγάλο ντέρμπι της Θεσσαλονίκης, κέρδισε δίκαια τον ΠΑΟΚ στο “Nick Galis Hall” (84-72), αφήνοντας τον να συνεχίζει στην Α1 Basket League χωρίς νίκη!

Ο Άρης ήταν ο μεγάλος νικητής στο ντέρμπι της Θεσσαλονίκης καθώς επικράτησε 84-72 του ΠΑΟΚ, στο πλαίσιο της τρίτης αγωνιστικής της Basket League.

Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι από το πρώτο μέχρι το τελευταίο λεπτό, αφού το προβάδισμα άλλαξε χέρια πάρα πολλές φορές. Οι γηπεδούχοι βρέθηκαν πίσω στο σκορ στο τρίτο δεκάλεπτο ακόμα και με δέκα πόντους αλλά κατάφεραν να πάρουν μία σπουδαία μπροστά στους φίλους τους που γέμισαν το γήπεδο.

Για την ομάδα του Δημήτρη Πρίφτη, κορυφαίος ήταν ο Γουάιτ καθώς σημείωσε είκοσι πόντους ενώ αρκετά καλός ήταν και ο ΜακΝιλ με 15 πόντους. Για την ομάδα του Σούλη Μαρκόπουλου πρωταγωνιστές ήταν οι Χάτσερ και Βασιλειάδης που σημείωσαν 16 και 15 πόντους αντίστοιχα.

Έτσι, ο Άρης πανηγύρισε τη δεύτερη νίκη του σε τρεις αγωνιστικές ενώ ο ΠΑΟΚ δεν έχει γευτεί ακόμα τη χαρά της νίκης στη φετινή σεζόν.

Τα δεκάλεπτα: 22-20, 41-39, 63-56, 84-72