Έσπασε το... ρόδι στη Superleague η Νίκη Βόλου!

Δημοσιεύτηκε: Σάββατο, 18 Οκτωβρίου 2014 19:18 Έσπασε το... ρόδι στη Superleague η Νίκη Βόλου!

Με σκόρερ τον Ροτζέριο Μάρτινς η Νίκη Βόλου επικράτησε εντός έδρας του Πανθρακικού με 1-0 και πήρε την πρώτη της νίκη στη Superleague

Κακό από πλευράς θεάματος το πρώτο ημίχρονο, με τις δυο ομάδες να είναι νευρικές στις κινήσεις τους, να μην μπορούν να γίνουν απειλητικές, με τη Νίκη Βόλου -πάντως- να έχει ελαφρά πρωτοβουλία των κινήσεων.

Η πρώτη καλή στιγμή στο παιχνίδι ήρθε στο 19' με την κεφαλιά του Ιγκόρ να φεύγει άουτ, αλλά το σκορ άνοιξε τελικά στο 23' για τους γηπεδούχους, με το γκολ του Μάρτινς. Ο ρυθμός έπεσε ακόμα περισσότερο στη συνέχεια, παρά τις προσπάθειες του Πανθρακικού για να φέρει το ματς στα ίσα

Οι Ακρίτες μπήκαν δυνατά με την έναρξη της επανάληψης, έχοντας καλή στιγμή στο 57' με τα σουτ των Ιγκόρ και Τζανή. Παρά την πίεση των γηπεδούχων, η Νίκη Βόλου κατάφερε να κρατήσει το 1-0 0κάτι που δεν βοήθησε ούτε στο δεύτερο μέρος να δούμε ελκυστικό θέαμα- και να πάρει έτσι το πρώτο της “τρίποντο” στα “σαλόνια” του ελληνικού πρωταθλήματος

Νίκη Βόλου: Ταΐρης, Μαρινάκης, Τσουκάνης, Καρασαλίδης, Ίβενς, Λάουκς(55' Μαχλελής), Μουζακίτης(73' Αργύρης), Κοτσαρίδης(62' Κυζιρίδης), Σταμπολζίεφ, Ροτζέριο, Τζιώρας

Πανθρακικός: Πασχαλάκης, Εμπό, Σερφά, Μπαϊκαρά, Λαδάκης, Ποτουρίδης(46' Ντινγκινί), Ιγκόρ, Γκιγέρμο, Ζδράβος(75' Κάσες), Χρήστου, Χασομέρης(46' Τζάνης)