Στους "8" πανηγυρικά η Παρί! "Αντίο" Τσέλσι-Μυθική Μπάγερν (VIDEOS)

Δημοσιεύτηκε: Πέμπτη, 12 Μαρτίου 2015 09:22 Στους "8" πανηγυρικά η Παρί! "Αντίο" Τσέλσι-Μυθική Μπάγερν (VIDEOS)
Τι κι αν αποβλήθηκε στο 31' ο Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς και έπαιζε έκτοτε με δέκα παίκτες η Παρί, έστειλε... αδιάβαστη την Τσέλσι μέσα στο Λονδίνο και πήρε το εισιτήριο για τους “8” του Τσάμπιονς Λιγκ στην παράταση. “Αρχόντισσα” Μπάγερν, με 7-0 επί της Σαχτάρ.

Το 1-1 του πρώτου έδινε μικρό προβάδισμα στην Τσέλσι που προηγήθηκε δύο φορές, μία στην κανονική διάρκεια και μία στην παράταση ( 81' Κέιχιλ, 96' πέν. Αζάρ) η Παρί Σεν Ζερμέν με το «χρυσό» τέρμα του Τιάγκο Σίλβα (114’) και με τελικό σκορ 2-2 προκρίθηκε στα προημιτελικά. Το πρώτο γκολ των Γάλλων πέτυχε ο Νταβίντ Λουίζ στο 86' και έστειλε την ομάδα του στην παράταση.

Το 0-0 στην Ουκρανία ήταν μηδαμινό τελικά για την Σαχτάρ που έπαιζε με 10 παίκτες από το 3ο λεπτό, καθώς ο Κούτσερ αποβλήθηκε στην ανατροπή του Γκέτσε στη μεγάλη περιοχή. Για τους Βαυαρούς δύο γκολ πέτυχε ο Μίλερ (4’ πεν., 51’) και από ένα οι Μπόατενγκ (34’), Ριμπερί (49’), Μπάντστουμπερ (63’), Λεβαντόφσκι (75’) και Γκέτσε (87’).