Μαυροβούνιο - Ρωσία: Τερματοφύλακας χτυπήθηκε με βεγγαλικό στο κεφάλι

Δημοσιεύτηκε: Παρασκευή, 27 Μαρτίου 2015 23:58 Μαυροβούνιο - Ρωσία: Τερματοφύλακας χτυπήθηκε με βεγγαλικό στο κεφάλι

Τραγική εξέλιξη λίγο έλειψε να είχε ο αγώνας ποδοσφαίρου ανάμεσα στις εθνικές ομάδες του Μαυροβουνίου και της Ρωσίας για τα προκριματικά του Euro 2016.

Τραγική εξέλιξη λίγο έλειψε να είχε ο αγώνας ποδοσφαίρου στην Ποντγκόριτσα ανάμεσα στις εθνικές ομάδες του Μαυροβουνίου και της φιλοξενούμενης Ρωσίας για τα προκριματικά του Euro 2016, δευτερόλεπτα μετά την έναρξή του.

Στο πρώτο λεπτό του αγώνα τερματοφύλακας της Ρωσίας Ιγκορ Ακινφέεφ χτυπήθηκε από βεγγαλικό το οποίο εκτοξεύτηκε από την εξέδρα πίσω από το τέρμα του σε σημείο όπου βρίσκονταν Μαυροβούνιοι οπαδοί. Ο αγώνας διακόπηκε αμέσως και οι κάμερες εστίασαν στον Ακινφέεφ που ήταν πεσμένος στο έδαφος. Ο ρώσος ποδοσφαιριστής μεταφέρθηκε σε κοντινό νοσοκομείο έχοντας τις αισθήσεις του.

Ο γερμανός διαιτητής του αγώνα διέταξε τις δύο ομάδες να αποσυρθούν στα αποδυτήρια. Περίπου 35 λεπτά αργότερα, ο αγώνας άρχισε ξανά.