Δημοσιεύτηκε: Τρίτη, 02 Οκτωβρίου 2018 14:00 Kick Boxing: Μεγάλη επιτυχία του Α. Κ. Πολεμικών Τεχνών Λαμίας και του Δασκάλου Σταμέλου Παναγιώτη

Μεγάλη επιτυχία του Α. Κ. Πολεμικών Τεχνών Λαμίας και του Δασκάλου μας Σταμέλου Παναγιώτη στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Kick Boxing στη Βενετία- Jesolo- της Ιταλίας από 16 έως 22 Σεπτεμβρίου 2018!!!

Συγκεκριμένα ο αθλητής μας Μαντές Δημήτρης κατάφερε να κατακτήσει 3η θέση Χάλκινο Μετάλλιο στην κατηγορία - 47 κιλά cadet kick light κάνοντάς μας πολύ υπερήφανους, αφού ανέβασε στο βάθρο των νικητών τη σημαία της χώρας μας...

Επίσης ο αθλητής μας κατέλαβε την 5η θέση και στο αγωνιστικό στυλ light contact.

Ακόμη και στο αγωνιστικό στυλ Kick Light 5η θέση κατέκτησαν και οι αθλήτριες μας Κοκκίνου Εύα - 60 κιλά junior και Κυρίτση Κατερίνα - 55 κιλά junior εξασφαλίζοντας έτσι την εισαγωγή τους στα Πανεπιστημιακά Ιδρύματα της χώρας μας.

Να σημειώσουμε ότι η συμμετοχή ήταν πολύ μεγάλη αφού έλαβαν μέρος 2.000 αθλητές μέλη εθνικών ομάδων 60 χωρών από όλο τον Κόσμο...

Συγχαρητήρια στα παιδιά μας πάντα τέτοια!!!!!

Ευχαριστούμε πολύ για τις θερμές ευχές τους και την στήριξη της ομάδας μας τον Σεβασμιότατο Μητροπολίτη μας Νικόλαο και τον Αντιπεριφεριάρχη κο Ευθύμιο Καραϊσκο!