Δύο νίκες για τη Στυλίδα – Τρία τα γκολ του Λέντα

Δημοσιεύτηκε: Κυριακή, 04 Νοεμβρίου 2018 17:15 Δύο νίκες για τη Στυλίδα – Τρία τα γκολ του Λέντα

Γκολ και θέαμα στο 4-3 απέναντι στην Αναγέννηση Καρδίτσας…

Η Στυλίδα πανηγύρισε τη δεύτερη νίκη της στην τρέχουσα σεζόν της Γ' Εθνικής, καθώς έκαμψε με 4-3 την αντίσταση Αναγέννηση Καρδίτσας.

Πρωταγωνιστής της θεαματικότατης αναμέτρησης με επτά γκολ ο Νίκος Λέντας ο οποίος πέτυχε χατ-τρικ κόντρα στους Θεσσαλούς.

Άνοιξε το σκορ στο 12ο λεπτό, αλλά ο Γόρδιος ισοφάρισε για την Αναγέννηση στο 20ό.

Η χαρά των φιλοξενούμενων δεν κράτησε πολύ, καθώς ο Λέντας μετά από τέσσερα λεπτά (24΄) έδωσε ξανά το προβάδισμα στην ομάδα του νομού μας.

Ο Γιάννης Καραλής δύο λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου έκανε 3-1 για τη Στυλίδα κι ο Νίκος Λέντας στο 53' έφθασε στο χατ-τρικ κι έκανε το 4-1.

Ο Τσιάτας μείωσε στο 71ο λεπτό για την Αναγέννηση, αλλά οι Καρδιτσιώτες είχαν και τρίτο γκολ. Το πέτυχαν στις καθυστερήσεις του ματς.

Τέλος καλό, όλα καλά για τη Στυλίδα. Έκανε δύσκολη τη ζωή της στο τέλος, αλλά πήρε τη δεύτερη νίκη.

Η ομάδα της Φθιώτιδας είχε νικήσει εκτός έδρας τον Απόλλων Μακρυχωρίου, ενώ έμεινε ισόπαλη δίχως γκολ (0-0) εντός έδρας με τον Αστέρα Ιτέας.