Αρετή Λαμίας: 32 μετάλλια στο Χριστουγεννιάτικο Τουρνουά

Δημοσιεύτηκε: Σάββατο, 22 Δεκεμβρίου 2018 17:55 Αρετή Λαμίας: 32 μετάλλια στο Χριστουγεννιάτικο Τουρνουά

Το Σάββατο 15 Δεκεμβρίου διεξήχθη στο κολυμβητήριο της Λαμίας το 1ο Χριστουγεννιάτικο Τουρνουά Υγρού Στίβου.

Η ομάδα της ΑΡΕΤΗΣ ΛΑΜΙΑΣ έλαβε μέρος με 21 αθλητές Αγωνιστικής και Προαγωνιστικής κατηγορίας. Οι αθλητές της ομάδας έδειξαν ότι βρίσκονται σε εξαιρετική κατάσταση και εντυπωσίασαν με την πολύ καλή τεχνική τους και την αγωνιστική τους διάθεση. Αποτέλεσμα αυτών ήταν να κατακτήσουν σχεδόν σε όλα τα αγωνίσματα που κολύμπησαν θέσεις στο βάθρο.

Ο απολογισμός ήταν 32 συνολικά μετάλλια 11 χρυσά, 14 ασημένια και 7 χάλκινα. Το τουρνουά αυτό ήταν ένα καλό τεστ ενόψει των αγώνων που θα ακολουθήσουν για την Αγωνιστική ομάδα στην πόλη του Βόλου στις 21 - 23 Δεκεμβρίου.