Έβγαλαν το πρόγραμμα των 5 πρώτων αγωνιστικών του Β’ γύρου χωρίς να ορίσουν τα αναβληθέντα.
Τα πάνω - κάτω έφερε το Διαιτητικό Δικαστήριο της ΕΠΟ με το να κάνει δεκτή την προσφυγή του Ολυμπιακού (με ψήφους 3-2) και να υποχρεώσει την Super League να μη συνεχίσει από κει που είχε μείνει αλλά από την 1η αγωνιστική του Β’ γύρου.
Αυτό μεταφράζεται ότι η Λαμία δε θα παίξει Κυριακή με τον Απόλλωνα, αλλά θα συνεχίσει με τα πολύ δύσκολα, με Άρη στο «Βικελίδης» την προσεχή Δευτέρα (14/1) και Παναθηναϊκό μία εβδομάδα αργότερα στο ΔΑΚΛ (πάλι Δευτέρα 21/1)!
Κανονικά Κυριακή η Λαμία θα ξαναδεί στο τέλος του μήνα στο επίσης πολύ δύσκολο παιχνίδι με τον Ατρόμητο στο ΔΑΚΛ. Πάντως αν υποθέσουμε ότι η διοργανώτρια θα ορίσει επιτέλους τα αναβληθέντα παιχνίδια της 15ης αγωνιστικής, στο αμέσως επόμενο διάστημα ο ΠΑΣ Λαμία θα δώσει τέσσερα σερί εντός έδρας παιχνίδια!
Ας δούμε το πρόγραμμα από την 16η μέχρι την 20η αγωνιστική:
16η αγωνιστική
Σάββατο 12/01 17:15 ΑΕΛ - Απόλλων Σμύρνης
Σάββατο 12/01 19:00 Ατρόμητος - Παναιτωλικός
Σάββατο 12/01 19:30 ΟΦΗ - Πανιώνιος
Κυριακή 13/01 17:15 Λεβαδειακός - Ολυμπιακός
Κυριακή 13/01 19:00 Παναθηναϊκός - Ξάνθη
Κυριακή 13/01 19:30 Αστέρας Τρίπολης - ΠΑΟΚ
Δευτέρα 14/01 19:00 Άρης - Λαμία
Δευτέρα 14/01 19:30 ΠΑΣ Γιάννινα - ΑΕΚ
17η αγωνιστική
Σάββατο 19/01 17:15 ΠΑΣ Γιάννινα - Ολυμπιακός
Σάββατο 19/01 19:00 Απόλλων Σμύρνης - Λεβαδειακός
Σάββατο 19/01 19:30 ΠΑΟΚ - Πανιώνιος
Κυριακή 20/01 15:00 ΟΦΗ - Παναιτωλικός
Κυριακή 20/01 17:15 ΑΕΛ - Άρης
Κυριακή 20/01 19:00 Ξάνθη - Ατρόμητος
Κυριακή 20/01 19:30 ΑΕΚ - Αστέρας Τρίπολης
Δευτέρα 21/01 19:00 Λαμία - Παναθηναϊκός
18η αγωνιστική
Σάββατο 26/01 17:15 ΠΑΣ Γιάννινα - Απόλλων Σμύρνης
Σάββατο 26/01 19:00 Παναιτωλικός - Ξάνθη
Σάββατο 26/01 19:30 Πανιώνιος - ΑΕΚ
Κυριακή 27/01 15:00 Λεβαδειακός - Άρης
Κυριακή 27/01 16:00 Λαμία - Ατρόμητος
Κυριακή 27/01 17:15 ΠΑΟΚ - ΟΦΗ
Κυριακή 27/01 19:00 Παναθηναϊκός - ΑΕΛ
Κυριακή 27/01 19:30 Αστέρας Τρίπολης - Ολυμπιακός
19η αγωνιστική
Σάββατο 02/02 17:15 ΑΕΛ - Ατρόμητος
Σάββατο 02/02 19:00 Λαμία - Παναιτωλικός
Σάββατο 02/02 19:30 Ολυμπιακός - Πανιώνιος
Κυριακή 03/02 15:00 ΟΦΗ - Ξάνθη
Κυριακή 03/02 16:00 Απόλλων Σμύρνης - Αστέρας Τρίπολης
Κυριακή 03/02 17:15 Λεβαδειακός - Παναθηναϊκός
Κυριακή 03/02 19:00 Άρης - ΠΑΣ Γιάννινα
Κυριακή 03/02 19:30 ΑΕΚ - ΠΑΟΚ
20η αγωνιστική
Σάββατο 09/02 17:15 Πανιώνιος - Απόλλων Σμύρνης
Σάββατο 09/02 19:00 Ξάνθη - Λαμία
Σάββατο 09/02 19:30 ΠΑΣ Γιάννινα - Παναθηναϊκός
Κυριακή 10/02 15:00 ΑΕΚ - ΟΦΗ
Κυριακή 10/02 19:00 Ατρόμητος - Λεβαδειακός
Κυριακή 10/02 19:30 ΠΑΟΚ - Ολυμπιακός
Δευτέρα 11/02 19:00 Παναιτωλικός - ΑΕΛ
Δευτέρα 11/02 19:30 Αστέρας Τρίπολης - Άρης