ΚΟ Καρπενησίου: Απολογισμός της αγωνιστικής χρονιάς που ολοκληρώθηκε

Δημοσιεύτηκε: Κυριακή, 18 Αυγούστου 2019 13:02 ΚΟ Καρπενησίου: Απολογισμός της αγωνιστικής χρονιάς που ολοκληρώθηκε

Με την συμμετοχή σε 5 τελικούς, πολλά ατομικά ρεκόρ αλλά και σημαντικές θέσεις ολοκληρώθηκε η κολυμβητική σεζόν για τον Κολυμβητικό Όμιλο Καρπενησίου στα Πανελλήνια πρωταθλήματα κατηγοριών του Ιουλίου.

Οι αθλητές του Βαγγέλη Λελούδη έδωσαν τον καλύτερο τους εαυτό, παρουσιάστηκαν αρκετά ανταγωνιστικοί και κατάφεραν να φτάσουν στη κορύφωση της απόδοσής τους με το τέλος της σεζόν.

Την αρχή έκανε ο Θανάσης Ντρίβας στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα Παίδων στην Θεσσαλονίκη, ο οποίος αγωνίστηκε στα 50,100 και 200 πρόστιο, έκανε νέο ατομικό ρεκόρ στα 50 με 34.26 και κατέλαβε την 56η θέση.

Δημήτρης Δροσίνης και Δημοσθένης Τσακνιάς «έπεσαν» στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα Παμπαίδων Α στον Βόλο. Ο Δροσίνης κολύμπησε 4 αγωνίσματα, έκανε νέο ατομικό ρεκόρ στα 100 ύπτιο και κατέλαβε την 30η θέση. Ο Τσακνιάς κολύμπησε επίσης σε 4 αγωνίσματα, έκανε εντυπωσιακό ατομικό ρεκόρ στα 100 ύπτιο και βγήκε 23ος.

Δύο μέρες αργότερα στον Βόλο και στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα Παμπαίδων Β κολύμπησε ο Παναγιώτης Κωτσής. Συμμετείχε στα 50,100,200 πεταλούδα και 200 ελεύθερο, έκανε 6 νέα ατομικά ρεκόρ, προκρίθηκε σε 2 μικρούς τελικούς, όπου κατέκτησε την 9η θέση στα 200 πεταλούδα και τη 11η στα 100 πεταλούδα.

O «χορός» των πρωταθλημάτων έκλεισε στα Ιλίσια το 3ήμερο 26-28 Ιουλίου με τους Έφηβους Νεανίδες και την συμμετοχή της Ελπίδας Ντρίβα και της Χρυσούλας Κολαζά. Η πρώτη συμμετείχε στα 200 ελεύθερο και με νέο ατομικό ρεκόρ προκρίθηκε στον μικρό τελικό, όπου κατέκτησε την 16ή θέση. Η Κολαζά κολύμπησε τέσσερα αγωνίσματα και προκρίθηκε σε 2 μικρούς τελικούς και κατέλαβε την 9η θέση στα 400 μικτή και την 13ή στα 200 μικτή.