Μετάλλιο στο Πανευρωπαϊκό για τον Λαμιώτη Αντώνη Δοσόπουλο

Δημοσιεύτηκε: Τετάρτη, 04 Σεπτεμβρίου 2019 08:25 Μετάλλιο στο Πανευρωπαϊκό για τον Λαμιώτη Αντώνη Δοσόπουλο

Σπουδαία διάκριση Πανευρωπαϊκή διάκριση στο Kick Boxing για τον αθλητή του Α.Κ. Πολεμικών Τεχνών Λαμίας και το δάσκαλο Παναγιώτη Σταμέλλο.

Την 3η θέση και το χάλκινο μετάλλιο στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Kick Boxing στην Ουγγαρία κέρδισε, στην κατηγορία -63 κιλά εφήβων, ο αθλητής Αντώνης Δοσόπουλος, του Α.Κ. Πολεμικών Τεχνών Λαμίας.

Ο δάσκαλός του Παναγιώτης Σταμέλλος δηλώνει υπερήφανος και τον συγχαίρει γι αυτή τη σπουδαία διάκριση, όπως επίσης συγχαίρει ακόμη μια αθλήτρια του Α.Κ. Πολεμικών Τεχνών Λαμίας, την Ευμορφία Μητσοπούλου, η οποία κατέκτησε την 5η θέση στην κατηγορία -65 κιλά.

Το Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Kick Boxing έγινε από 24 έως 31 Αυγούστου στην Ουγγαρία και το επίπεδο ήταν ιδιαίτερα υψηλό.

Αξίζει να αναφέρουμε ότι ο αθλητής Αντώνης Δοσόπουλος με αυτή του τη διάκριση καταφέρνει να μπει άνευ εξετάσεων σε όποιο πανεπιστήμιο της χώρας μας επιθυμεί.