Στο τελευταίο λεπτό της παράτασης λύγισε η Αταλάντη

Δημοσιεύτηκε: Τετάρτη, 25 Σεπτεμβρίου 2019 22:07 Στο τελευταίο λεπτό της παράτασης λύγισε η Αταλάντη

Μεγάλο παιχνίδι έγινε στην Αταλάντη όπου ο ΑΠΟ Αταλάντη υποδέχτηκε τον Ολυμπιακό Βόλου για την Γ’ Φάση του Κυπέλλου Ελλάδας.

Η ομάδα του Μάκη Ζαχαρόπουλου ηττήθηκε τελικά με σκορ 2-3 στην παράταση και ενώ ο κανονικός αγώνας έληξε ισόπαλος με 2-2. Μάλιστα το νικητήριο γκολ των «ερυθρολεύκων» σημειώθηκε στο τελευταίο λεπτό του παιχνιδιού από τον Ράντι μετά από προσπάθεια του Κουτσιανικούλη.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν προηγηθεί στο σκορ άλλες δύο φορές και ισοφαρίστηκαν ισάριθμες από τους παθιασμένους για διάκριση παίκτες της Αταλάντης.

Το 0-1 έγινε στο 10’ από τον Σκοπελίτη και δύο λεπτά αργότερα ισοφάρισε ο Χαϊκάλης (1-1).

Στο 19’ ο πολύπειρος Κουτσιανικούλης έκανε το 1-2, γκολ στο οποίο απάντησε στο 53’ ο Μαλισσιόβας.

Να σημειώσουμε τέλος ότι για το Κύπελλο Ερασιτεχνικών Ομάδων ΕΠΣΦ ο Παμμωλιακός επικράτησε για 2η φορά του Αγίου Κωνσταντίνου και προκρίθηκε άνετα στη Β’ Φάση του θεσμού. Τελικό σκορ 4-0 (19’ Σκορδάς, 44’ Ρόμπας, 50’ Μπράχος, 73’ Γκούρλιας) και συνολικό σκορ 9-0.