Ολυμπιακός – ΠΑΣ Λαμία 2-0: Άντεξε για αρκετά λεπτά απέναντι σε ένα νωθρό Ολυμπιακό

Δημοσιεύτηκε: Σάββατο, 28 Σεπτεμβρίου 2019 21:26 Ολυμπιακός – ΠΑΣ Λαμία 2-0: Άντεξε για αρκετά λεπτά απέναντι σε ένα νωθρό Ολυμπιακό

Ολυμπιακός και Λαμίας αναμετρήθηκε στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής της Super League1 στο στάδιο «Γεώργιος Καραϊσκάκης».

Για αρκετά λεπτά η Λαμία, πολύ καλά στημένη, έδειχνε να βάζει δύσκολα στον Ολυμπιακό και σε συνδυασμό με την αστοχία του Σουντανί σε τρέις περιπτώσεις κατάφερε να κρατήσει το 0-0 ως το 61ο λεπτό.

Μετα το πρώτο γκολ τα πράγματα έγιναν πιο δύσκολα με τους παίκτες του Ολυμπιακού να πιέζουν με περισσότερη αυτοπεποίθηση και να πετυχαίνου το 2ο γκολ στο 70' με τον Ελ Αράμπι.

Από εκείνο το σημείο και πέρα ο Ολυμπιακός έριξε ρυθμό μιας και μπροστα του έχει ματς Τσαμπιον Λιγκ στο Βελιγράδι με τον Ερυθρό Αστέρα και έτσι παρέμεινε το 2-0 εως το τέλος.

Το ματς

Μία αναγκαστική αλλαγή για τη Λαμία στο πρώτο ημίχρονο συγκεκριμένα στο 43' ο Τζανετόπουλος μπαίνει στο ματς στη θεση του τραυματία Πλιάτσικα.

Η Λαμία στάθηκε πολύ καλά στο πρώτο ημίχρονο και εκμεταλλευόμενη την αστοχία του Σουντανί πάει στο ημίχρονο με 0-0.

Ακυρωθηκε γκολ του Ολυμπιακού στο 50' με υπόδειξη του VAR.

Αλλαγή για τη Λαμία στο 60'  με τον Τουράμ να παίρνει τη θέση του Σάλιακα.

Γκολ για τον Ολυμπιακό στο 61' με σκόρερ τον Σουντανί από κοντά να κάνει αυτό που δεν έκανε σε τρεις περιπτώσεις στο 1ο ημίχρονο.

Στο 62' αλλαγή για τον Ολυμπιακό, ο Βαλμπουενά έξω μπήκε ο Λοβέρα.

Γκολ με τον Ελ Αραμπί για τον Ολυμπιακό στο 70' μετά από σέντρα του Κούτρη. Διαμάρτηρήθηκαν για Oοφσάιντ οι παίκτες της Λαμίας.

Φάουλ του Τζανετόπουλου στον Ποντένσε και κάρτα στον μπακ της Λαμίας στο 71'.

Τελευταία αλλαγή για την Λαμία στο 75' με τον Μπουλούλη να παίρνει τη θέση του Ρόμανιτς.

Φάουλ πάνω στον Καμαρά και κίτρινη για τον Δημούτσο στο 77'.

Στο 78' αλλαγή για τον Ολυμπιακό, ο Ποντένσε έξω μπήκε ο Μπενζιά.