Εκτύπωση αυτής της σελίδας

Άμιλλα Τρικάλων -Φιλαθλητικός Λαμίας 2-3: Ολική ανατροπή

Δημοσιεύτηκε: Δευτέρα, 11 Νοεμβρίου 2019 21:37 Άμιλλα Τρικάλων -Φιλαθλητικός Λαμίας 2-3: Ολική ανατροπή

Σε έναν αγώνα που δεν ενδείκνυτο για καρδιακούς, ο Φιλαθλητικός Λαμίας απέναντι στην Άμιλλα Τρικάλων, παρουσίασε δύο πρόσωπα, δοκιμάζοντας σχήματα και αγωνιζόμενος χωρίς libero.

Στα 2 πρώτα σετ ήταν κακός στην υποδοχή με αποτέλεσμα να βρεθεί πίσω στα σετ με 2-0 (25-15 και 25-20 ) απέναντι στη νεανική ομάδα της Άμιλλας.

Στην συνέχεια οι αλλαγές που έγιναν βοήθησαν στο να διορθωθούν τα λάθη στην υποδοχή και έκαναν τα πράγματα ποιο εύκολα στην επίθεση και ήρθε ακριβώς με τον ίδιο σκορ η ισοφάριση αρχικά μειώνοντας με 15-25 και ισοφαρίζοντας με 20-25!

Στο τάι μπρέικ έγινε πραγματική μάχη με τον Φιλαθλητικό να είναι πιο ψύχραιμος και να το κατακτά με 14-16 κάνοντας ολική ανατροπή .