Βόλεϊ : Με το δεξί ξεκίνησε τη νέα χρονιά ο Φιλαθλητικός

Δημοσιεύτηκε: Δευτέρα, 19 Ιανουαρίου 2015 11:28 Βόλεϊ : Με το δεξί ξεκίνησε τη νέα χρονιά ο Φιλαθλητικός

ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΛΑΜΙΑΣ - ΑΣΚΛΗΠΙΟΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ 3- 0 (25-18 , 25-21 , 28-26 )

Στο πρώτο παιχνίδι για το 2015 και για την 5η αγωνιστική ο Φιλαθλητικός Λαμίας υποδέχθηκε τον Ασκληπιό Τρικάλων.

Η Λαμιώτικη ομάδα μπήκε χαλαρά στο παιχνίδι και ό Ασκληπιός είχε ένα ελαφρύ προβάδισμα μέχρι το 12-10, όπου ο Φιλαθλητικός ανέβασε την απόδοση του και επικράτησε με 25-21.

Στο 2 σετ οι γηπεδούχοι μπήκαν αποφασισμένοι και κράτησαν διαφορά από την αρχή 5-6 πόντων φτάνοντας στο 25-21 έχοντας καλό σέρβις και αποτελεσματικότητα στην επίθεση.

Στο 3 σετ με τον ίδιο ρυθμό στο παιχνίδι έδειχνε πως θα κυλίσει ομαλά για το 3-0 , αλλά μια χαλαρότητα στο τέλος του σετ έδωσε την ευκαιρία στην ομάδα των Τρικάλων να κάνει το 22-23 από 21-18 και να έχει και 2 σετ μπολ στο 24-23 και 25-24.

Τελειώνοντας τις κρίσιμες φάσεις ήρθε το 28-26 για τους Λαμιώτες και οι 3 βαθμοί.

Φιλαθλητικός (Ν. Καλαθάς): Αναγνωστόπουλος, Ζαρκάδας, Μιχαλόπουλος, Τσουροπλής, Τζουβάρας, Στάικος, Κοτσίλης, Μπάρας, Κουφιώτης, Καλαθάς, Πιτσογιάννης, Μαυρωνάς

Ασκληπιός Τρικάλων (Ε. Γούλας): Ντούλας, Βήτας, Θάνο, Βαϊόπουλος, Αναγνώστου, Γούλας, Λιανός