19 με 21 Σεπτεμβρίου η 1η αγωνιστική των ομίλων με ΑΕΚ εκτός
Για μία ακόμη χρονιά η ομάδα του ΠΑΣ Λαμία θα βρει στο δρόμο της για το Κύπελλο Ελλάδος την ομάδα της ΑΕΚ.
Ο Δικέφαλος ίσως είναι το «γούρι» της Λαμιώτικης ομάδας στο συγκεκριμένο θεσμό η κλήρωση του οποίου έγινε το μεσημέρι της Παρασκευής (11/8) αναδεικνύοντας αρκετά ενδιαφέροντα ζευγάρια στους ομίλους.
Αρχικά θα υπάρξει ένα ματς, καθώς Αιγινιακός και Βέροια θα κοντραριστούν για να προκύψει μία ομάδα που μαζί με τις υπόλοιπες 16 της Football League και τις 16 της Super League θα στελεχώσουν τα γκρουπ. Το ζευγάρι αυτό θα αναμετρηθεί 19-20/8 και 29-30/8, χωρίς να αποκλείεται μεταφορά κατά μία εβδομάδα των παραπάνω ημερομηνιών.
Κάθε γκρουπ περιλαμβάνει δύο ομάδες της Super League και δύο της Football League με τις δύο πρώτες να περνούν στην επόμενη φάση.
1ος: Πλατανιάς, Απόλλων Σμύρνης, ΟΦΗ, Ηρακλής.
2ος: ΠΑΟΚ, Λεβαδειακός Απόλλων Πόντου, Νικητής Αιγινιακός-Βέροια.
3ος: ΑΕΚ, Λαμία, Απόλλων Λάρισας, Καλλιθέα.
4ος: Ατρόμητος, Κέρκυρα, Σπάρτη, Τρίκαλα.
5ος: Ολυμπιακός, Αστέρας Τρίπολης, Αχαρναϊκός, Κισσαμικός.
6ος: Ξάνθη, Παναιτωλικός, Πανσερραϊκός, Εργοτέλης.
7ος: Πανιώνιος, ΠΑΣ Γιάννινα, Άρης, Παναιγιάλειος.
8ος: Παναθηναϊκός, ΑΕΛ, Αναγέννηση Καρδίτσας, Παναχαϊκή.
Οι αγώνες της πρώτης αγωνιστικής θα γίνουν από 19 μέχρι 21 Σεπτεμβρίου. Η δεύτερη αγωνιστική είναι προγραμματισμένη για 24-26 Οκτωβρίου και η τρίτη για 28-30 Νοεμβρίου.
ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΩΝ ΟΜΙΛΩΝ
1ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
1η αγωνιστική
Πλατανιάς – Απόλλων Σμύρνης
Ηρακλής – ΟΦΗ
2η αγωνιστική
Απόλλων Σμύρνης – Ηρακλής
ΟΦΗ – Πλατανιάς
3η αγωνιστική
Ηρακλής – Πλατανιάς
ΟΦΗ - Απόλλων Σμύρνης
2ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
1η αγωνιστική
ΠΑΟΚ – Λεβαδειακός
(Αιγινιακός-Βέροια) – Απόλλων Πόντου
2η αγωνιστική
Λεβαδειακός – (Αιγινιακός-Βέροια)
Απόλλων Πόντου – ΠΑΟΚ
3η αγωνιστική
(Αιγινιακός-Βέροια) – ΠΑΟΚ
Απόλλων Πόντου - Λεβαδειακός
3ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
1η αγωνιστική
ΑΕΚ – Λαμία
Καλλιθέα – Απόλλων Λάρισας
2η αγωνιστική
Λαμία – Καλλιθέα
Απόλλων Λάρισας – ΑΕΚ
3η αγωνιστική
Καλλιθέα – ΑΕΚ
Απόλλων Λάρισας - Λαμία
4ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
1η αγωνιστική
Ατρόμητος – Κέρκυρα
Σπάρτη – ΑΟ Τρίκαλα
2η αγωνιστική
ΑΟΚ Κέρκυρα – Σπάρτη
ΑΟ Τρίκαλα – Ατρόμητος
3η αγωνιστική
Σπάρτη – Ατρόμητος
ΑΟ Τρίκαλα - Κέρκυρα
5ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
1η αγωνιστική
Ολυμπιακός – Αστέρας Τρίπολης
Κισσαμικός – Αχαρναϊκός
2η αγωνιστική
Αστέρας Τρίπολης – Κισσαμικός
Αχαρναϊκός – Ολυμπιακός
3η αγωνιστική
Κισσαμικός – Ολυμπιακός
Αχαρναϊκός - Αστέρας Τρίπολης
6ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
1η αγωνιστική
Ξάνθη – Παναιτωλικός
Πανσερραϊκός – Εργοτέλης
2η αγωνιστική
Παναιτωλικός – Πανσερραϊκός
Εργοτέλης – Ξάνθη
3η αγωνιστική
Πανσερραϊκός – Ξάνθη
Εργοτέλης - Παναιτωλικός
7ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
1η αγωνιστική
Πανιώνιος – ΠΑΣ Γιάννινα
Παναιγιάλειος – Άρης
2η αγωνιστική
ΠΑΣ Γιάννινα – Παναιγιάλειος
Άρης – Πανιώνιος
3η αγωνιστική
Παναιγιάλειος – Πανιώνιος
Άρης - ΠΑΣ Γιάννινα
8ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
1η αγωνιστική
Παναθηναϊκός – ΑΕΛ
Παναχαϊκή – Αναγέννηση Καρδίτσας
2η αγωνιστική
ΑΕΛ – Παναχαϊκή
Αναγέννηση Καρδίτσας – Παναθηναϊκός
3η αγωνιστική
Παναχαϊκή – Παναθηναϊκός
Αναγέννηση Καρδίτσας - ΑΕΛ