Α' Φθιώτιδας: Η Αταλάντη το ντέρμπι η Στυλίδα την κορυφή

Δημοσιεύτηκε: Σάββατο, 28 Οκτωβρίου 2017 19:00 Α' Φθιώτιδας: Η Αταλάντη το ντέρμπι η Στυλίδα την κορυφή

Αυξάνεται το ενδιαφέρον στην Α’ Κατηγορία ΕΠΣΦ μετά τη διεξαγωγή της 5ης αγωνιστικής και τη νίκη στο λοκρικό ντέρμπι της Αταλάντης επί της Δάφνης Λιβανατών.

Το τελικό 1-0 που σημειώθηκε με γκολ στις καθυστερήσεις, από τη μία κρατά στο παιχνίδι τον ΑΠΟ, από την άλλη «γκρέμισε» από την κορυφή τη Δάφνη, όπου εκεί πλέον «αναπαύεται» η αήττητη Στυλίδα περνώντας με το ίδιο σκορ από τη δύσκολη έδρα του Νέου Κρικέλλου.

Ο ΑΟΣ πάντως έχει ένα παιχνίδι περισσότερο από τις επίσης αήττητες ομάδες του Καλαποδίου και της Μαλεσίνας που ακολουθούν. Οι «κιτρινόμαυροι» συνέτριψαν εντός έδρας με 6-0 τον Άρη Αγ. Κων/νου (ημίχρονο 1-0), ενώ οι «ερυθρόλευκοι» πέρασαν με 0-2 από την έδρα του Αστέρα Σταυρού που παραμένει χωρίς νίκη αλλά και χωρίς γκολ στο πρωτάθλημα.

Μετά την παραπάνω 5αδα πιο πίσω ακολουθούν Ευρυτανικός και Προοδευτική Λάρυμνας που νίκησαν στην έδρα τους Όμβρο Ομβριακής και Αστέρα Αγ. Σεραφείμ αντίστοιχα.

Τέλος μεγάλο παιχνίδι έγινε στα Καμένα Βούρλα όπου η Δόξα Μοσχοχωρίου που σκοράρει μόνο εκτός έδρας, επικράτησε 2-3 της τοπικής ομάδας με γκολ στα τελευταία λεπτά.

Τα αποτελέσματα:

Καμένα Βούρλα - Δόξα Μοσχοχωρίου 2 - 3 (6’ Καπελαρής, 71’ πεν. Ιμπραχίμι - 7’ Σκεμπές, 61’, 85’ Ζήσιμος)

Αστέρας Σταυρού - Μαλεσίνα 0 - 2 (19’ Τσούκαλος, 28’ Λέντας)

Ευρυτανικός - Όμβρος Ομβριακής 1 - 0 (76’ Αλεξίου)

Καλαπόδι - Άρης Αγ. Κων/νου 6 - 0 (10’, 72’ Αντωνίου, 50’ Μπουγιώτας, 56’ Ταμάμης, 69’, 82’ Παπαναστασίου)

Αταλάντη - Δάφνη Λιβανατών 1 - 0 (93’ Τζελιλάι)

Προοδευτική Λάρυμνας - Αστέρας Αγ. Σεραφείμ 2 - 1 (26’ Χ. Γκανάς, 56’ Χρ. Κωτσαλάς)

Νέο Κρίκελλο - Στυλίδα 0 - 1 (70’ Κουφιώτης)

ΡΕΠΟ: Κηφισσός Κ. Τιθορέας