Γ’ Εθνική – 4ος Όμιλος: Προελαύνει ο Βόλος – Νέα ήττα για Οπούντιο

Δημοσιεύτηκε: Κυριακή, 12 Νοεμβρίου 2017 17:18 Γ’ Εθνική – 4ος Όμιλος: Προελαύνει ο Βόλος – Νέα ήττα για Οπούντιο

Δεν τα κατάφερε στην έδρα του Αστέρα Ιτέας ο Οπούντιος Μαρτίνου γνωρίζοντας την ήττα με 1-0.

Το μοναδικό γκολ που έκρινε την αναμέτρηση σημειώθηκε στο 38ο λεπτό από προσπάθεια του Αλεξίου. Οι γηπεδούχοι  είχαν και χαμένο πέναλτυ στο 0-0 με τον ίδιο παίκτη.

Δύο πέναλτυ ζήτησε η ομάδα του Μάκη Ζαχαρόπουλου σε χέρι αμυντικού, ένα σε κάθε ημίχρονο, ενώ από το 72' έπαιξε με παίκτη λιγότερο εξαιτίας αποβολής του Τσόφλιου. Οι φιλοξενούμενοι που αγωνίστηκαν χωρίς τους Κολλά και Νικολόπουλο λόγω τραυματισμού την τελευταία στιγμή.

Μεγάλος κερδισμένος της αγωνιστικής ο ΝΠΣ Βόλος που κέρδισε στο ντέρμπυ κορυφής το Σάββατο τον Αμβρυσσέα και σε συνδυασμό με την ισοπαλία στο παραδοσιακό βολιώτικο ντέρμπυ μεταξύ Νίκης και Ολυμπιακού, ξέφυγε εφτά βαθμούς στην κορυφή.

8η αγωνιστική - αποτελέσματα

Αστέρας Ιτέας-Οπούντιος Μαρτίνου 1-0 (38' Αλεξίου)

Βόλος ΝΠΣ-Αμβρυσσέας Δίστομου  3-1 (42’ Πίτου Γκαρσία, 59’ Δημόπουλος, 75’ Μάντζης – 83’ Κωστούλας)

Διγενής Νεοχωρίου-Ρήγας Φεραίος 0-0

Νίκη Βόλου-Ολυμπιακός Βόλου 1-1 (4' Ντόλγκι - 25' Θέος)

ΑΠΟΚ Βελούχι-ΑΟ Σελλάνων 1-2 (4' Μπακαλίδης - 56' Βουκομάοβιτς,66' Τζάνης)

ΓΣ Αλμυρού-Αχιλλέας Φαρσάλων 2-0 (73', 81' Φλίγγος)

Ρεπό: ΑΟ Θήβα