ΑΟΛ-Πανιώνιος 3-2: Το πήρε στο τάι-μπρέικ

Δημοσιεύτηκε: Κυριακή, 19 Νοεμβρίου 2017 16:50 ΑΟΛ-Πανιώνιος 3-2: Το πήρε στο τάι-μπρέικ

Σέ ένα ματς ακατάλληλο για καρδιακούς, η γυναικεία ομάδα βόλεϊ του ΑΟ Λαμίας κατάφερε να επιβληθεί του Πανιωνίου στο τάι-μπρέικ (3-2 σετ).

Ήταν ένα παιχνίδι γεμάτο από κάθε άποψη, με συνεχείς εναλλαγές στο προβάδισμα, ξεχωριστές συγκινήσεις και πολύ βόλεϊ, που ανέδειξε νικήτρια την ψυχή των κοριτσιών της Λαμιώτικης ομάδας!

Συγκλονιστικός ο κόσμος, έδωσε φτερά στις αθλήτριες του ΑΟΛ και στο τέλος πανηγύρισε μια ιστορική νίκη.

Τα σετ του αγώνα: ΑΟ Λαμίας - Πανιώνιος 3-2 (25-19, 22-25, 17-25, 25-19, 15-12).

Δείτε τον εκπληκτικό τελευταίο πόντο που έκρινε την αναμέτρηση:

ΑΟ ΛΑΜΙΑΣ (Αγγέλης): Φαλέγκα, Νικολίτσα, Ζαχαρή, Τσιλαλή, Γιοκαρίνη, Σαββίδου / Αργυροπούλου (λ), Κόμνου.
ΓΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Καλαρά): Φλιάκου, Λαγουδάκη, Παπαγεωργίου, Μπακοδήμου, Χατζηκωνσταντά, Γκουτιμένκο / Μανιατογιάννη (λ), Μπανίκα, Λακασά, Χόρμη, Κωνσταντίνου.