ΠΑΣ Λαμία - Παναιτωλικός 0-2: Ημίχρονο

Δημοσιεύτηκε: Κυριακή, 03 Δεκεμβρίου 2017 18:05 ΠΑΣ Λαμία - Παναιτωλικός 0-2: Ημίχρονο

Μετά από μέτρια εμφάνιση ο ΠΑΣ Λαμία βρέθηκε πίσω στο σκορ για το πρώτο ημίχρονο με 0-2 στο ματς της 13ης αγωνιστικής με αντίπαλο τον Παναιτωλικό.

Φάσεις και γκολ

7’: Πρώτο σουτ του αγώνα άστοχο από τον Μπλάζιτς

12’: Πρώτη επικίνδυνη επίσκεψη και γκολ στα καρέ του Παπαδόπουλου. Σκόρερ ο μόνιμος εκτελεστής των Αγρινιωτών στα τρία τελευταία ματς, Φάρλεϊ Ρόσα. Προηγήθηκαν καραμπόλες και σουτ από τον Ντίας που κόντραρε στον Ασίγκμπα και από κει στο δοκάρι πριν βρεθεί ο φορ των φιλοξενουμένων να τη στείλει στα δίχτυα (0-1).

22′: Θαυμάσια μπαλιά του Πίτι στον Βασιλαντωνόπουλο το διαγώνιο σουτ του οποίου στέλνει την μπάλα λίγο άουτ.

24’: 0-2 από τον Ντίας σαν σε προπόνηση, μετά το τακουνάκι του Μάζουρεκ που τον έβγαλε τετ-α-τετ με τον Παπαδόπουλο.

28’: Σωτήρια επέμβαση του Παπαδόπουλου σε σουτ του Μοράρ που εξέθεσε για μία ακόμη φορά την άμυνα των «κυανόλευκων».

41’: Προσπάθεια του Βάντερσον πέρασε από όλους η μπάλα χωρίς να βρεθεί κάποιος να εκμεταλλευτεί το γύρισμα.

43': Σουτ του Μπλάζιτς καλό αλλά άστοχο.

Διαιτητές: Ιωάννης Νεοφυτιάδης, Χρυσούλα Κουρομπύλια, Μιχαήλ Δημόπουλος

4ος Διαιτητής: Ευάγγελος Μανούχος

Κίτρινες: Όμο (14’), Αναστασόπουλος (42') – Μόρας (33’)

Λαμία (Μπάμπης Τεννές): Παπαδόπουλος, Κουτρομάνος (29’ Αναστασόπουλος), Ασίγκμπα, Κουκόλης (42’ Βουό), Παντελιάδης, Όμο, Μπλάζιτς, Βασιλαντωνόπουλος, Πίτι, Ακόστα, Βάντερσον

Στον πάγκο: Μελίσσας, Καραγιάννης, Αναστασιάδης, Τσούκαλος, Μπουλούλης.

Παναιτωλικός (Μάκης Χάβος): Τσέναμο, Μαρινάκης, Μιχάι, Μόρας, Ρότσα, Μπεχαράνο, Πάουλο, Ντίας, Ρόσα, Μάζουρεκ, Μοράρ

Στον πάγκο: Κυριακίδης, Κλέσιο, Ροντρίγκες, Τσοκάνης, Μύγας, Μαρκόβσκι, Γιαννιώτης.