Φιλαθλητικός Λαμίας - Άμιλλας Τρικάλων 3-0

Δημοσιεύτηκε: Κυριακή, 10 Δεκεμβρίου 2017 10:33 Φιλαθλητικός Λαμίας - Άμιλλας Τρικάλων 3-0

Άνετη νίκη για τον Φιλαθλητικός Λαμίας στο Χαλκιοπούλειο, όπου φιλοξένησε την ομάδα της Άμιλλας Τρικάλων για την 4η αγωνιστική.

Ο Φιλαθλητικός παρατάχθηκε με πολλές απουσίες στην σύνθεση του λόγω τραυματισμών αλλά και επαγγελματικών υποχρεώσεων.

Ωστόσο η διαφορά δυναμικότητας μεταξύ των δυο ομάδων ήταν εμφανής και οι Λαμιώτες μπήκαν από την αρχή στην θέση του οδηγού και προηγήθηκαν 15-8 και 25-15 κάνοντας το 1-0 στα σετ. Η συνέχεια ήταν ανάλογη και χωρίς λάθη ήρθε ποιο εύκολα το 2-0 με 25-7.

Στο 3ο σετ υπήρξε μια χαλάρωση δίνοντας την ευκαιρία στους νεαρούς παίχτες της 'Αμιλλας να μπουν στο παιχνίδι και να διεκδικήσουν κάτι παραπάνω. Οι 2 ομάδες ήταν κοντά στο σκορ μέχρι το 19-17 αλλά ένα σερί από τους γηπεδούχους έφερε το 25-19 και το 3-0.

Δεύτερη συνεχόμενη νίκη για την ομάδα του Φιλαθλητικού με καθαρό σκορ και φτάνοντας τους 6 βαθμούς ανεβαίνοντας στον βαθμολογικό πίνακα.

Επόμενο παιχνίδι και τελευταίο για το 2017 στον Τύρναβο το Σάββατο 16/12.