Βαριά φιλική ήττα με 5-0 για τη Λαμία στο ΟΑΚΑ από την ΑΕΚ

Δημοσιεύτηκε: Παρασκευή, 16 Μαρτίου 2018 20:03 Βαριά φιλική ήττα με 5-0 για τη Λαμία στο ΟΑΚΑ από την ΑΕΚ

Στο ΟΑΚΑ φιλοξενήθηκε το απόγευμα της Παρασκευής (16/3) ο ΠΑΣ Λαμία για το φιλικό παιχνίδι με την ΑΕΚ του Μανόλο Χιμένεθ.

Το τελικό 5-0 δεν αφήνει πολλά περιθώρια για κριτική σε ένα παιχνίδι που έγινε κεκλεισμένων των θυρών και στον απόηχο της διακοπής του πρωταθλήματςο εξαιτίας των ντροπιαστικών γεγονότων του γηπέδου της Τούμπας.

Το σκορ άνοιξε στο 2’ ο Αιντάρεβιτς με δυνατό σουτ που δεν μπόρεσε να αποκρούσει ο Μελίσσας.

Δύο τέρματα του Γιακουμάκη στο 29’ και στο 45’ διαμόρφωσαν το σκορ σε 3-0 που ήταν και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου.

Το τελικό 5-0 διαμορφώθηκε με δύο γκολ στα τελευταία λεπτά, πρώτα στο 89’ με φάουλ του Λάζαρου και στο 90'+1 με καταπληκτική ενέργεια του Μεληκιώτη.

ΑΕΚ: Τσιντώτας, Γκάλο, Γιαννούτσος, Βράνιες, Χουλτ, Αϊντάρεβιτς, Μοράν, Κλωναρίδης, Μασούντ, Μπακασέτας, Γιακουμάκης

Αναπ: Μπάρκας, Μπακάκης, Λόπες, Γιούσης, Μπάμπης, Βράνιες, Λαμπρόπουλος, Λάζαρος, Σιμόες, Κονέ, Λιβάγια, Αντωνίου, Μεληκιώτης, Ανέστης, Ντούνης

ΛΑΜΙΑ: Μελισσάς, Βασιλαντωνόπουλος, Παντελιάδης, Μπεν Τζεμία, Ασίγκμπα, Μπουλούλης, Αναστασόπουλος, Ακόστα, Μπούντνικ, Πίτι, Βάντερσον

Αναπ: Πίκτας, Αστσέριτς, Κουκόλης, Πριντέτα, Καραγιάννης, Παπαργυρίου, Φράγκος, Λινάρδος, Κουτρομάνος, Αντρόνικ