Βόλεϊ: Νίκη για τον Φιλαθλητικό Λαμίας με 3-1 σετ

Δημοσιεύτηκε: Δευτέρα, 23 Μαρτίου 2015 16:11 Βόλεϊ: Νίκη για τον Φιλαθλητικό Λαμίας με 3-1 σετ

13η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ Β΄ ΕΘΝΙΚΗΣ ΑΝΔΡΩΝ - Φιλαθλητικός  Λαμίας  - Α.Ψ.Λ.Μεδεών  3-1  (35-33 , 23-25 , 25-16 , 25 – 18 )

Στο τελευταίο εντός έδρας παιχνίδι  για τον Φιλαθλητικό Λαμίας οι Λαμιώτες πήραν την νίκη απέναντι σε έναν μαχητικό αντίπαλο με 3-1.

Με  τον Νίκο Καλαθά να ανακατεύει  την τράπουλα και δίνοντας χρόνο συμμετοχής σε όλους τους παίχτες του οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν  νωθρά το πρώτο σετ με τους φιλοξενούμενους να προηγούνται  με 10-16 αλλά να υπάρξει αντίδραση από τους Λαμιώτες και μετά από ένα συναρπαστικό φινάλε να κατακτούν το 1ο  σετ με 35-33.

Στο 2ο σετ πάλι υπήρξαν δοκιμές και οι 2 ομάδες  βάδιζαν πόντο πόντο και στο τέλος ήρθε η ισοφάριση με 23-25 για τον Μεδεών. Ισοφάριση η οποία έφερε αφύπνιση στους παίχτες του Φιλαθλητικού οι οποίοι πάτησαν το γκάζι κ περιόρισαν τα λάθη και κατέκτησαν με 25-16 το 3ο σετ κάνοντας το 2-1.Στα ίδια επίπεδα κυμάνθηκε και το 4ο σετ το οποίο κατέληξε στους γηπεδούχους  με 25-19.

Με αυτή την νίκη και τους 3 βαθμούς αύξησε την διαφορά στους 5 βαθμούς  με την ομάδα του Μεδεών τον οποίο θα αντιμετωπίσει στις  5-4-2015 στην εξ αναβολής αγωνιστική του πρώτου γύρου όπου θα κλίσει και το φετινό πρωτάθλημα για την Β Εθνική.

Οι συνθέσεις των 2 ομάδων

Φιλαθλητικός Λαμιάς :(Καλαθάς ), Ζαρκάδας , Σταθόπουλος , Φλώρος , Αθανασίου , Τσουροπλής , Τζουβάρας (λ) ,Στάικος , Κοτσίλης , Μπάρας , Κουφιώτης (λ) ,Καλαθάς , Πιτσογιάννης

Α.Ψ.Λ.Μεδεών :(Αντωνάκης) , Παπαδούλης ,Στενός ,Ταλιαμπές ,Τράκης ,Αποστολάτος ,Κατσούμπας ,Κόκκινος,Αντωνάκης