Φάρσα για βόμβα στο κλειστό της Χαλκίδας!

Δημοσιεύτηκε: Πέμπτη, 25 Οκτωβρίου 2018 11:55 Φάρσα για βόμβα στο κλειστό της Χαλκίδας!

Λίγο πριν την ανάπαυλα του Ευρωπαϊκού αγώνα της γυναικείας ομάδας του Ολυμπιακού με τη Φενέρμπαχτσέ…

Τρόμαξαν για μερικά λεπτά, αθλήτριες και θεατές του πρώτου ευρωπαϊκού αγώνα του Ολυμπιακού στην γυναικεία Eurolegaue με αντίπαλο την Τουρκική Φενέρμπαχτσε στο Κλειστό Γυμναστήριο της Κανήθου στη Χαλκίδα.

Λίγα λεπτά πριν την ανάπαυλα του ημιχρόνου και ενώ οι «ερυθρόλευκες» έβαζαν δύσκολα στις Τουρκάλες, στις 19:55΄ υπήρξε τηλεφώνημα για βόμβα στο γήπεδο.

Αν και υπήρξε μια σχετική αναστάτωση το παιχνίδι συνεχίστηκε μετά από 5λεπτη διακοπή κι αφού πρώτα η αστυνομία εκτιμώντας τα γεγονότα αξιολόγησε ότι ήταν μια κακόγουστη φάρσα, με το φαρσέρ να έχει χρησιμοποιήσει το γειτονικό καρτοτηλέφωνο του γηπέδου.

Το παιχνίδι όπως σημειώσαμε συνεχίστηκε και ολοκληρώθηκε στις 20:45’ με νίκη της σαφώς πιο έμπειρης φιλοξενούμενης ομάδας και σκορ 54-63.

Τα 10λεπτα: 21-15, 34-36, 42-52, 54-63.