• Εκτύπωση

ΠΑΣάς στην Πλατεία!

Στη Νέα Σμύρνη πανηγύρισε την πρώτη του εκτός έδρας νίκη στο πρωτάθλημα ο ΠΑΣ Γιάννινα που επικράτησε με 1-0 του Πανιωνίου χάρη στο γκολ του Ακόστα.

Ο Πανιώνιος είχε την υπεροχή στο πρώτο ημίχρονο και δεν κινδύνευσε ιδιαίτερα. Αντίθετα έφτασε δύο φορές κοντά στο γκολ. Την πρώτη, στο 7ο λεπτό όταν το σκαφτό σουτ του Γιάννου πέρασε λίγο πάνω από τα δοκάρια και την δεύτερη, στο 39΄ όταν ο Βελλίδης πραγματοποίησε εντυπωσιακή επέμβαση σε σουτ και πάλι του Γιάννου.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι δεν είχαν ουσία στο παιχνίδι τους, ενώ ο ΠΑΣ κατάφερε με τον Τσάβες να δημιουργήσει ρήγματα στην άμυνα του Πανιωνίου. Στο 59΄ ο Παπαδόπουλος έδιωξε δύσκολα την κεφαλιά του Τσάβες και τρία λεπτά αργότερα ο Αργεντινός μετά από ωραία προσπάθεια μπήκε στην περιοχή και σέρβιρε έτοιμο γκολ στον Ακόστα που απο κοντά έσπρωξε τη μπάλα στα δίχτυα.

Οι Νεοσμυρνιώτες προσπάθησαν να απαντήσουν και στο 73΄ ο Βελλίδης έδιωξε δύσκολα το σουτ του Κολοβού. Ωστόσο παρά την πίεση που άσκησαν δεν κατάφεραν τίποτα παραπάνω και στο τέλος ο ΠΑΣ πανηγύρισε την πρώτη του εκτός έδρας νίκη στο πρωτάθλημα.

Επικοινωνία  |   Ταυτότητα  |   Σύνδεση  |   Αναφορά σφάλματος  |   Όροι χρήσης  |   Επάνω
Copyright © 2010-2024 LamiaReport.gr   Με επιφύλαξη κάθε νόμιμου δικαιώματος.  |   Powered by LR WEB