Premier League: Φίλησε τον αντίπαλο και είδε την κίτρινη κάρτα! video

Δημοσιεύτηκε: Σάββατο, 13 Απριλίου 2019 21:41 Premier League: Φίλησε τον αντίπαλο και είδε την κίτρινη κάρτα! video

Αντί για μια... κλασική κοκορομαχία μεταξύ δύο ποδοσφαιριστών είχαμε κάτι διαφορετικό. Ένα σπάνιο σκηνικό αντικρίσαμε στο Μπέρνλι - Κάρντιφ, με τον Άσλεϊ Μπαρνς να... φιλάει στη μύτη τον Τζο Μπένετ.

Η Μπέρνλι νίκησε με 2-0 την Κάρντιφ κι έτσι η ουαλική ομάδα πολύ δύσκολα θα αποφύγει τον υποβιβασμό (θα ακολουθήσει με τις Φούλαμ και Χάντερσφιλντ).

Στη συγκεκριμένη αναμέτρηση είδαμε να δίνεται μια… περίεργη κίτρινη κάρτα. Πιο συγκεκριμένα, στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου, ο Άσλεϊ Μπαρνς πρωταγωνίστησε σε μια κοκορομαχία με τον Τζο Μπένετ

Ο παίκτης των γηπεδούχων κόλλησε κεφάλι με κεφάλι με τον αντίπαλό του και -στην προσπάθεια του να τον εκνευρίσει- τον φίλησε στη μύτη. Ο παίκτης των φιλοξενούμενων δεν έχασε την ψυχραιμία του, ενώ ο διαιτητής είδε τη φάση και τιμώρησε τον παίκτη της Μπέρνλι με κίτρινη κάρτα!