Ο ΠΑΟΚ τη νίκη (3-2), η Σλόβαν Μπρατισλάβας την πρόκριση

Δημοσιεύτηκε: Πέμπτη, 29 Αυγούστου 2019 22:09 Ο ΠΑΟΚ τη νίκη (3-2), η Σλόβαν Μπρατισλάβας την πρόκριση

Ο ΠΑΟΚ πήρε τη νίκη απέναντι στη Σλόβαν Μπρατισλάβας στην Τούμπα (3-2), αλλά όχι και την πρόκριση, η οποία κατέληξε στα χέρια των Σλοβάκων χάρη στα δύο εκτός έδρας γκολ που σημείωσαν.

Ο «δικέφαλος» του βορρά βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 38’ της αναμέτρησης από το γκολ του Μεντβέντεφ και το 0-1 ήταν το σκορ του πρώτου ημιχρόνου. Στο δεύτερο μέρος ο ΠΑΟΚ μπήκε... αγριεμένος, καθώς μέσα σε δύο λεπτά σκόραρε δύο γκολ με τους Λημνιό (49’) και Σφιντέρσκι (50’).

Η Τούμπα πήρε... φωτιά, αλλά στο 62’ ο Ντε Μάρκο ισοφάρισε σε 2-2 για τη Σλόβαν Μπρατισλάβας και έφερε ξανά σε εξαιρετικά δύσκολη θέση τον ΠΑΟΚ. Ο Γιαννούλης στο 87’ έκανε το 3-2 για τους πρωταθλητές Ελλάδας, οι οποίοι ήθελαν άλλο ένα τέρμα για να πάρουν την πρόκριση.

Στα τελευταία λεπτά του αγώνα ο ΠΑΟΚ έχασε ευκαιρίες, αλλά το πολυπόθητο γκολ δεν ήρθε και η πρόκριση κατέληξε στη Σλόβαν Μπρατισλάβας χάρη στα εκτός έδρας γκολ που σημείωσε.

πηγή: enikos.gr