Διαιτησία – σκάνδαλο! Εκτέλεση πέναλτι μέχρι… να μπει το γκολ – video

Δημοσιεύτηκε: Δευτέρα, 09 Μαρτίου 2020 12:04 Διαιτησία – σκάνδαλο! Εκτέλεση πέναλτι μέχρι… να μπει το γκολ – video

Απίστευτα πράγματα από διαιτητή για μια εκτέλεση πέναλτι, σε αγώνα για την τρίτη κατηγορία της Πορτογαλίας.

Τον φοβήθηκε το… μάτι μας τον διαιτητή, Λουίς Ρεφόρσο, στον αγώνα της Τορένσε με την Ανάντια για την τρίτη κατηγορία της Πορτογαλίας (2-1).

Το απίστευτο περιστατικό έγινε στο 64′ της αναμέτρησης, με το σκορ στο 0-1. Ο διαιτητής είδε πέναλτι και αποβολή υπέρ των γηπεδούχων, αλλά ο παίκτης της Τορέενσε δεν μπόρεσε να σκοράρει, στέλνοντας την μπάλα άουτ.

Ο διαιτητής όμως αποφάσισε να δώσει επανάληψη! Στη δεύτερη εκτέλεση, ο ίδιος παίκτης είδε τον τερματοφύλακα να αποκρούει και να πανηγυρίζει έξαλλα! Ωστόσο, ο ρέφερι έδωσε εκ νέου επανάληψη και κίτρινη σε παίκτη της Ανάδια (με τη δικαιολογία πως μπήκε γρήγορα στη μεγάλη περιοχή).

Με την… τρίτη, ο παίκτης της Τορέενσε κατάφερε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα, ισοφαρίζοντας σε 1-1. Τελικά, το ματς έληξε 2-1 υπέρ των γηπεδούχων, ενώ πορτογαλική ομοσπονδία αντέδρασε και έθεσε τον διαιτητή εκτός πινάκων!