Τσιτσιπάς: Δεν τα κατάφερε στον τελικό - Ηττήθηκε από τον Ματέο Μπερετίνι

Δημοσιεύτηκε: Δευτέρα, 13 Ιουλίου 2020 11:55 Τσιτσιπάς: Δεν τα κατάφερε στον τελικό - Ηττήθηκε από τον Ματέο Μπερετίνι

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς ηττήθηκε στον τελικό του Ultimate Tennis Championship από τον Ματέο Μπερετίνι. Ο αγώνας ήταν συναρπαστικός κι ο Έλληνας πρωταθλητής βρέθηκε από το ξεκίνημα να «κυνηγά» το σκορ. Ο Ιταλός πρωταθλητής, άρχισε πολύ δυνατά και προηγήθηκε με 2-0 (16-15, 15-12). Ο Στέφανος Τσιτσιπάς αντέδρασε άμεσα και ισοφάρισε σε 2-2 (14-12, 15-8). Στον «ξαφνικό θάνατο», ο «Tsitsifast» ηττήθηκε με 3-2 και ο Μπερετίνι κατέκτησε το τουρνουά, που διεξήχθη στις εγκαταστάσεις του Πατρίκ Μουράτογλου στην νότια Γαλλία. Η καινοτόμος διοργάνωση του Μουράτογλου ολοκληρώθηκε και το μόνο που απομένει να δούμε, είναι εάν οι σκέψεις του για ριζικές αλλαγές στο τένις, θα βρουν ανταπόκριση.

Πηγή: ΑΠΕ-ΜΠΕ