Σάμαρης: Και πάλι βασικός μετά από πέντε μήνες!

Δημοσιεύτηκε: Δευτέρα, 09 Νοεμβρίου 2020 17:05 Σάμαρης: Και πάλι βασικός μετά από πέντε μήνες!

Ο Ανδρέας Σάμαρης εδώ και καιρό δεν βρίσκεται στα βασικά πλάνα του Ζόρζε Ζέσους. Ο προπονητής της Μπενφίκα έκανε όμως το βράδυ της Κυριακής (08.11.2020) τη μεγάλη έκπληξη.

Τελευταία φορά που ο Ανδρέας Σάμαρης βρέθηκε στο αρχικό σχήμα της Μπενφίκα ήταν τον περασμένο Ιούνιο, στο ματς με τη Μαρίτιμο

Ο 31χρονος Έλληνας μέσος έχει… τεθεί στο περιθώριο από τον Ζόρζε Ζέσους –με ελάχιστα λεπτά συμμετοχής, παίζοντας σαν αλλαγή- αλλά ο 66χρονος Πορτογάλος τεχνικός έκανε την έκπληξη και τον ξεκίνησε βασικό στην εντός έδρας ήττα της Μπενφίκα από την Μπράγκα.

Ο Σάμαρης έγινε αλλαγή με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου (οι «αετοί» ήταν πίσω στο σκορ στο πρώτο μέρος).

πηγή: Newsit.gr