Η Μπράιτον VAR-εσε τη Λίβερπουλ – “Σοκ” στις καθυστερήσεις [Highlights]

Δημοσιεύτηκε: Σάββατο, 28 Νοεμβρίου 2020 18:24 Η Μπράιτον VAR-εσε τη Λίβερπουλ – “Σοκ” στις καθυστερήσεις [Highlights]

Απώλεια βαθμών για τη Λίβερπουλ στην έδρα της Μπράιτον με γκολ στα τελευταία λεπτά του ματς – Ακυρώθηκαν δυο τέρματα των «ρεντς» μέσω VAR – Δυο πέναλτι κέρδισαν οι γηπεδούχοι.

Την τρίτη της ισοπαλία σε 10 αγώνες στην Premier League, έκανε η Λίβερπουλ, μένοντας στο 1-1 στην έδρα της Μπράιτον. Με το αποτέλεσμα αυτό η ομάδα του Κλοπ έφτασε τους 21 βαθμούς, ένα περισσότερο από τη δεύτερη Τότεναμ, που την Κυριακή (29.11) υποδέχεται την 3η του βαθμολογικού πίνακα, Τσέλσι (18 β.).

Η Μπράιτον έχασε μεγάλη ευκαιρία να ανοίξει πρώτη το σκορ, όταν στο 20’ ο Μάρει έστειλε άουτ την μπάλα σε εκτέλεση πέναλτι. Η Λίβερπουλ έστειλε πρώτη την μπάλα στα δίχτυα, τέρμα που ακυρώθηκε. Σε μια πολύ οριακή φάση στο 34’, ο Μο Σαλάχ σκόραρε, ωστόσο το VAR έδειξε πως βρισκόταν σε αντικανονική θέση

Η Λίβερπουλ έκανε τελικά το 1-0 στο 60’ με τον Ζότα, είδε το γκολ του Μανέ να ακυρώνεται από το VAR ως οφσάιντ και γνώρισε την ισοφάριση στο 90+3’ με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Γκρος.