Βαθμολογία play out – Superleague: Ο Παναιτωλικός έριξε στον πάτο την ΑΕΛ

Δημοσιεύτηκε: Σάββατο, 17 Απριλίου 2021 21:58 Βαθμολογία play out – Superleague: Ο Παναιτωλικός έριξε στον πάτο την ΑΕΛ

Πως διαμορφώνεται η βαθμολογία της Superleague, μετά τους αγώνες του Σαββάτου (17.04.2021) για τα play oyt και ενώ εκκρεμεί μια ακόμα πολύ σημαντική αναμέτρηση.

Νέα δεδομένα στη «μάχη» της παραμονής στη Superleague δημιουργήθηκαν σήμερα (17/4), μιας και είχαμε αλλαγή στα play out, αλλά με μια εκκρεμότητα.

Ο Παναιτωλικός επικράτησε 1-0 του Απόλλωνα Σμύρνης, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής των play out και «ξεκόλλησε» από την τελευταία θέση της κατάταξης.

Τα «καναρίνια» ανέβηκαν στους 24 βαθμούς, έναν παραπάνω από την ΑΕΛ, που όμως έχει ένα ματς λιγότερο (παίζει τη Δευτέρα 19/4 με τη Λαμία), αλλά και μόλις έναν βαθμό πίσω από τον ΟΦΗ.

Οι Κρητικοί έχασαν μεγάλη ευκαιρία να πάρουν πολυτιμότατο «τρίποντο», αφού η εντός έδρας νίκη επί του Ατρομήτου χάθηκε στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων (1-1). Η ομάδα του Νίκου Νιόπλια έφτασε τους 25 βαθμούς.