Γ’ Εθνική: «Ντου» στο διαιτητή από παίκτες και παράγοντες και διακοπή αγώνα στην Ημαθία

Δημοσιεύτηκε: Τετάρτη, 28 Απριλίου 2021 21:11 Γ’ Εθνική: «Ντου» στο διαιτητή από παίκτες και παράγοντες και διακοπή αγώνα στην Ημαθία

Η αναμέτρηση της Νίκης Αγκαθιάς με τον Ποσειδώνα Μηχανιώνας για τον 2ο όμιλο της Γ’ Εθνικής έληξε πρόωρα και με ένταση καθώς άνθρωποι και παίκτες των γηπεδούχων την… έπεσαν στον διαιτητή για τον καταλογισμό πέναλτι υπέρ των φιλοξενούμενων.

Η απόφαση του διαιτητή Αναστασόπουλου να καταλογίσει πέναλτι υπέρ του Ποσειδώνα Μηχανιώνας στο 36ο λεπτό της αναμέτρησης με τη Νίκη Αγκαθιάς για τον 2ο όμιλο της Γ’ Εθνικής έφερε ένταση και σύρραξη. Οι παίκτες της Νίκης διαμαρτυρήθηκαν έντονα, ενώ και οι παράγοντες της ομάδας εισέβαλλαν στον αγωνιστικό χώρο προπηλακίζοντας τον διαιτητή και κινούμενοι απειλητικά απεναντί του, με αποτέλεσμα το ματς να διακοπεί 9 λεπτά νωρίτερα και να συνεχιστεί αργότερα, με τους φιλοξενούμενους να φεύγουν νικητές με 2-0.