Μαρία Σάκκαρη – Ταμάρα Ζίντανσεκ 2-1: Πρεμιέρα με νίκη στο 2022

Δημοσιεύτηκε: Δευτέρα, 03 Ιανουαρίου 2022 09:31 Μαρία Σάκκαρη – Ταμάρα Ζίντανσεκ 2-1: Πρεμιέρα με νίκη στο 2022

Η Μαρία Σάκκαρη άργησε να βρει ρυθμό, αλλά πήρε τη νίκη με 2-1 (6-2, 0-6, 6-4) κόντρα στην Ταμάρα Ζίντανσεκ και ξεκίνησε με το… δεξί το 2022, εξασφαλίζοντας την πρόκριση στο δεύτερο γύρο του Adelaide International.

Η κορυφαία Ελληνίδα αθλήτρια χρειάστηκε να σβήσει δύο μπρέικ στο ξεκίνημα του τρίτου σετ, αλλά δεν έμεινε καθόλου πίσω στα γκέιμ και πανηγύρισε στο τέλος μια δύσκολη νίκη, μετά από 2 ώρες και πέντε λεπτά.

Η Σάκκαρη θα έχει έτσι την ευκαιρία να δώσει νέους αγώνες στο πλαίσιο της προετοιμασίας της για το βασικό της στόχο, το Australian Open, όπου πέρυσι αποκλείστηκε από τον πρώτο γύρο.