Ολυμπιακός: Τραυματίστηκε ο Αγκιμπού Καμαρά στο Κόπα Άφρικα

Δημοσιεύτηκε: Δευτέρα, 10 Ιανουαρίου 2022 21:11 Ολυμπιακός: Τραυματίστηκε ο Αγκιμπού Καμαρά στο Κόπα Άφρικα

Άτυχος στάθηκε ο Αγκιμπού Καμαρά  στο παιχνίδι της Γουινέας με το Μαλάουι, για την πρώτη αγωνιστική των ομίλων του Κόπα Αφρικα.

Ο νεαρός μέσος του Ολυμπιακού τραυματίστηκε στο πρώτο μέρος κι έγινε αλλαγή στο ημίχρονο, αφήνοντας τη θέση του στον Ιμπραχίμ Σισέ.

Ο Καμαρά ήταν από τους καλύτερους παίκτες της Γουινέας στο πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης και μάλιστα στις καθυστερήσεις είχε τεράστια διπλή ευκαιρία για να σκοράρει. Ο αντίπαλος τερματοφύλακας, ωστόσο, έκανε δύο εκπληκτικές αποκρούσεις.

Ο νεαρός άσος έφυγε κουτσαίνοντας από τον αγωνιστικό χώρο και αυτός ήταν ο λόγος που έγινε αλλαγή στο 46’. Περισσότερα για την κατάσταση του 20χρονου αναμένεται να γίνουν γνωστά τις επόμενες ώρες. Το σίγουρο είναι ότι οι άνθρωποι του Ολυμπιακού κάθονται σε αναμμένα κάρβουνα και περιμένουν με αγωνία τα νέα.

πηγή: newsit.gr