Δημοσιεύτηκε: Πέμπτη, 11 Αυγούστου 2022 22:41 Παναθηναϊκός - Σλάβια Πράγας 1-1: Δεν κατάφερε την ανατροπή το «τριφύλλι» και αποχαιρέτησε την Ευρώπη [βίντεο]

Ο Παναθηναϊκός υποδέχθηκε τη Σλάβια Πράγας στο «Απόστολος Νικολαΐδης» για τη ρεβάνς του 3ου προκριματικού γύρου του Conference League.

Το τριφύλλι παρά το γεγονός πως είχε ευκαιρίες και ήταν καλύτερο στο ματς, δεν κατάφερε να ανατρέψει το 2-0 του πρώτου αγώνα και έτσι αποχαιρέτησε την Ευρώπη μετά το 1-1 της ρεβάνς.

Το γκολ για τον Παναθηναϊκό σημείωσε ο νεοαποκτηθείς Σπόραρ στο 57ο λεπτό της αναμέτρησης, ενώ ο Γιουρέτσκα στις καθυστερήσεις «ξέκοψε» κάθε ελπίδα για πρόκριση και έδωσε την πρόκριση τη Σλάβια Πράγας