Εκτύπωση αυτής της σελίδας

Α’ ΕΠΣΦ: Πρεμιέρα με βροχή και γκολ

Δημοσιεύτηκε: Σάββατο, 29 Σεπτεμβρίου 2018 19:23 Α’ ΕΠΣΦ: Πρεμιέρα με βροχή και γκολ

Κάτω από δύσκολες συνθήκες πραγματοποιήθηκε η 1η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α’ Κατηγορίας Φθιώτιδας.

Μάλιστα το παιχνίδι Μαλεσίνα – Δάφνη Λιβανατών διεκόπη στο ημίχρονο, καθώς ο αγωνιστικός χώρος πλημμύρισε από νερά και ήταν επικίνδυνο να παιχτεί ποδόσφαιρο. Ο αγώνας θα οριστεί εκ νέου από τη διοργανώτρια και θα συνεχισθεί από το λεπτό που διεκόπη.

Το Φύλλο Αγώνα του διαιτητή Βαγγέλη Λαθύρη.

Στα υπόλοιπα ματς οι γηπεδούχοι επικράτησαν στα τέσσερα από τα έξι που διεξήχθησαν, με το σκορ της ημέρας να σημειώνεται στο Αγία Παρασκευή – Νέο Κρίκελλο 0-4, με τα τρία από αυτά να σημειώνονται στην επανάληψη.

Τα αποτελέσματα:

Οπούντιος Μαρτίνου - Κεραυνός Αγ. Γεωργίου 2-0 (58’ Μαλέρδος, 72’ Ν. Κωτσαλάς)

Άρης Αγ. Κωνσταντίνου - Κηφισσός Κάτω Τιθορέας 1-0 (61’ Νάσιος)

Αταλάντη - Παμμωλιακός 1-0 (18’ Κλωτσοτήρας)

Προοδευτική Λάρυμνας-Καλύβια 2-1 (2’ Aργ. Δάρρας, 11’ πεν. Ρούσσης - 16’ Καλαμάτας)

Νίκη Αγ. Παρασκευής - Νέο Κρίκελλο 0-4 (44’ Παπαναστασίου, 57’ Λατσούδας, 86’ Θεοχάρης, 91’ Καυκιάς)

Μαλεσίνα - Δάφνη Λιβανατών διεκόπη (46’)

Ελατειακός - Αναγέννηση Δυτικής Φθιώτιδας 1-2 (17’ πεν. Τσιάμης - 61’, 73’ πεν. Χαντζής)