ΑΟ Λαμίας: Νίκησε κι έφυγε για πλέι-οφ

Δημοσιεύτηκε: Σάββατο, 16 Μαρτίου 2019 18:26 ΑΟ Λαμίας: Νίκησε κι έφυγε για πλέι-οφ

Ενός λεπτού σιγή για το χαμό της 18χρονης Ευαγγελίας…

Τα κορίτσια του Ηλία Αγγέλη επικράτησαν το μεσημέρι του  Σαββάτου στο Χαλκιοπούλειο σχετικά εύκολα με 3-0 σετ του ΓΑΣ Μεσσαράς και πήραν ακόμα μεγαλύτερο προβάδισμα για την τετράδα.

Σαφώς ανώτερες οι Λαμιώτισσες και το τεχνικό τιμ είχε την ευκαιρία να δώσει χρόνο συμμετοχής σε κορίτσια που δεν είχαν αγωνιστεί πολύ μέχρι σήμερα.

Να σημειωθεί πως πριν το πρώτο σερβίς στο ματς, τηρήθηκε ενός λεπτού σιγή για τον άδικο χαμό της 18χρονης αθλήτριας του Τελαμώνα Σαλαμίνας, Ευαγγελίας Πετροχείλου.

Τα σετ: 25-17, 25-15, 25-21

ΑΟ ΛΑΜΙΑΣ (Ηλίας Αγγέλης): Κιουτσιούκη, Μάρκου, Μπούκουρα, Πανοπούλου, Σαββίδου, Φαλέγκα, Κίσσα, Καϊμάκη, Τσιούμα, Κλέτσα, Παπαμίχου, Κόμνου

ΓΑΣ ΜΕΣΣΑΡΑΣ (Παναγιώτης Ιωάννου): Αποστολάκη, Κωνσταντάκη, Καρουζάκη, Κλεισιάρη, Μιχαήλ, Μπριλάκη, Τσελάνη, Μυγδάλη.