Α΄ ΕΣΚΑΣΕ: Διατήρησε το αήττητο και τις ελπίδες για 4αδα η Αναγέννηση Λαμίας

Δημοσιεύτηκε: Τρίτη, 19 Μαρτίου 2019 20:31 Α΄ ΕΣΚΑΣΕ: Διατήρησε το αήττητο και τις ελπίδες για 4αδα η Αναγέννηση Λαμίας

82-69 τον ΓΣ Ιτέας...

Η Αναγέννηση Λαμίας διατήρησε το αήττητο στην έδρα της, επικράτησε και του Γ.Σ. Ιτέας με 82-69 και πλησιάζει στο στόχο της εισόδου στην πρώτη τετράδα του πρωταθλήματος, περισσότερο για λόγους γοήτρου καθώς φέτος η άνοδος έχει κριθεί προ πολλού με την ΧΒΑ να παίρνει όπως όλα δείχνουν το απ’ ευθείας εισιτήριο!

Η ομάδα του Κουμπούρα ήταν ανώτερη, επέβαλε από την αρχή το ρυθμό της, πήρε καθαρό προβάδισμα στο σκορ και έφτασε δίκαια στη νίκη απέναντι στην Ιτέα που ο Μωραϊτης ήδη σχεδιάζει την επόμενη χρονιά, δίνοντας ρόλο βασικού σε παίκτες από τα τμήματα υποδομής.

Η Αναγέννηση προηγήθηκε στο ημίχρονο με 38-29 με το ματς να τελειώνει ουσιαστικά στη γ’περίοδο όταν οι γηπεδούχοι με επιμέρους σκορ 34-16 πήραν διαφορά 27 πόντων (72-45) για να φτάσουν εύκολα στην τελική επικράτηση με 82-69.

Διαιτητές: Γερονικολός-Ζάχος.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 15-10, 38-29, 72-45, 82-69.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ (Κουμπούρας): Φετοκάκης 11 (1), Σφυρής 15 (1), Μπέλτσας 4 (1), Παρίσης, Νικολάου 16 (4), Πουλής 10, Κεραμάρης, Φραγγιαδάκης 8 (1), Γκιρίτσης 7, Τσακωνίτης 11 (2).

Γ.Σ. ΙΤΕΑΣ (Μωραΐτης): Αναγνωστάκος 9 (1), Παπαθεοχάρης 8 (2), Μπαντελάς 3, Γεωργαντάς 23, Περδίκης 1, Αγγελόπουλος 8 (1), Λάϊος, Πετράκος 2, Χαλκιάς, Σταύρου 12 (2), Τσιριπέρου 3 (1).