Πρεμιέρα στη Γ΄Εθνική με Αταλάντη – Ποταμιά

Δημοσιεύτηκε: Κυριακή, 22 Σεπτεμβρίου 2019 10:50 Πρεμιέρα στη Γ΄Εθνική με Αταλάντη – Ποταμιά

Το πρώτο της παιχνίδι στη Γ’ Εθνική, δίνει σήμερα στις 16:30’ η ομάδα τοΥ ΑΠΟ Αταλάντη με αντίπαλο την Ποταμιά.

Η ομάδα του Μάκη Ζαχαρόπουλου, έχοντας δύο στα δύο στο κύπελλο Ελλάδος (2-0 τα Μετέωρα και 1-0 τον Ατρόμητο Πατρών, την Τετάρτη αντίπαλος θα είναι ο Ολυμπιακός Βόλου), αισιοδοξεί να κάνει ποδαρικό με το δεξί σε μια κατηγορία που πριν μερικά χρόνια τη γνώριζε ως Δ΄Εθνική.

Οι νταμπλούχοι Φθιώτιδας διατήρησαν από το περσινό πετυχημένο σχήμα αρχκετούς ποδοσφαιριστές και συγκεκριμένα έμειναν οι: Κώστας Λυτάκης, Χρήστος Τζιβελέκης, Πέτρος Τσακανίκας, Αλέξανδρος Μπάρκας, Κώστας Πάππος, Στάμος Τσανούλας, Δημήτρης Σακκάς, Δημήτρης Σωτηρίου, Νικήτας Πανέτσος, Στέλιος Σταύρου, Ντάνιελ Σαλιαλλάρι και Χρήστος Μπαρτζουλιάνος.

Ενισχύθηκε επίσης με αρκετούς ποδοσφαιριστές όπως οι: Γεράσιμος Χαϊκάλης (Κερατσίνι), Μίλτος Γιοβάς (Νέο Κρίκελλο), Κώστας Καπετάνος (Αστέρας Τρίπολης), Κώστας Μαλισσόβας (Επισκοπή), Γιώργος Σαλιάι, Γιάννης Αντωνόπουλος (Αστέρας Ιτέας), Παναγιώτης Σίδερης (Άγιος Ιερόθεος), Γιώργος Χαντζής (Αναγέννηση Δυτικής Φθιώτιδας), Γιάννης Αντωνίου, Γιώργος Ζυγογιάννης (Αμβρυσσέας Διστόμου), Άρης Δουβάρας (Ελατειακός), Βαγγέλης Μακρόπουλος (Δάφνη Λιβανατών), Γιώργος Λαμπρόπουλος, Παντελής Ντζιός (Λαμία Κ19),  Κώστας Αργυρίου και Γιάννης Δήμος (Λεβαδειακός Κ19).

Ας θυμηθούμε και το πρόγραμμα του 3ου Ομίλου της Γ΄ Εθνικής που θα μας απασχολήσει:

1 η αγωνιστική : 22/9 - 16.30     
ΑΣ Μετέωρα  -  Διαγόρας Στεφανοβικείου
Αταλάντη  -  Ποταμιά
ΑΕ Καρίτσας  -  Δίας Δίου
Διγενής Νεοχωρίου  -  ΑΟ Σελλάνων
Ατρόμητος Παλαμά  -  Αλμυρός
Θησέας Αγριάς  -  Πιερικός
Οικονόμος Τσαριτσάνης  -  Ηρακλής Λάρισας
     
2η αγωνιστική : 29/9 - 16.00     
Αταλάντη  -  ΑΣ Μετέωρα
Διαγόρας Στεφανοβικείου  -  ΑΕ Καρίτσας
Ποταμιά  -  Διγενής Νεοχωρίου
Δίας Δίου  -  Ατρόμητος Παλαμά
ΑΟ Σελλάνων  -  Θησέας Αγριάς
Αλμυρός  -  Οικονόμος Τσαριτσάνης
Πιερικός  -  Ηρακλής Λάρισας
     
3η αγωνιστική : 6/10 - 16.00     
ΑΣ Μετέωρα  -  ΑΕ Καρίτσας
Διγενής Νεοχωρίου  -  Αταλάντη
Ατρόμητος Παλαμά  -  Διαγόρας Στεφανοβικείου
Θησέας Αγριάς  -  Ποταμιά
Οικονόμος Τσαριτσάνης  -  Δίας Δίου
Ηρακλής Λάρισας  -  ΑΟ Σελλάνων
Πιερικός  -  Αλμυρός
     
4η αγωνιστική : 13/10 - 16.00     
Διγενής Νεοχωρίου  -  ΑΣ Μετέωρα
ΑΕ Καρίτσας  -  Ατρόμητος Παλαμά
Αταλάντη  -  Θησέας Αγριάς
Διαγόρας Στεφανοβικείου  -  Οικονόμος Τσαριτσάνης
Ποταμιά  -  Ηρακλής Λάρισας
Δίας Δίου  -  Πιερικός
ΑΟ Σελλάνων  -  Αλμυρός
     
5η αγωνιστική : 20/10 - 16.00     
ΑΣ Μετέωρα  -  Ατρόμητος Παλαμά
Θησέας Αγριάς  -  Διγενής Νεοχωρίου
Οικονόμος Τσαριτσάνης  -  ΑΕ Καρίτσας
Ηρακλής Λάρισας  -  Αταλάντη
Πιερικός  -  Διαγόρας Στεφανοβικείου
Αλμυρός  -  Ποταμιά
ΑΟ Σελλάνων  -  Δίας Δίου
     
6η αγωνιστική : 27/10 - 15.00     
Θησέας Αγριάς  -  ΑΣ Μετέωρα
Ατρόμητος Παλαμά  -  Οικονόμος Τσαριτσάνης
Διγενής Νεοχωρίου  -  Ηρακλής Λάρισας
ΑΕ Καρίτσας  -  Πιερικός
Αταλάντη  -  Αλμυρός
Διαγόρας Στεφανοβικείου  -  ΑΟ Σελλάνων
Ποταμιά  -  Δίας Δίου
     
7η αγωνιστική : 3/11 - 15.00     
ΑΣ Μετέωρα  -  Οικονόμος Τσαριτσάνης
Ηρακλής Λάρισας  -  Θησέας Αγριάς
Πιερικός  -  Ατρόμητος Παλαμά
Αλμυρός  -  Διγενής Νεοχωρίου
ΑΟ Σελλάνων  -  ΑΕ Καρίτσας
Δίας Δίου  -  Αταλάντη
Ποταμιά  -  Διαγόρας Στεφανοβικείου
     
8η αγωνιστική : 10/11 - 15.00     
Ηρακλής Λάρισας  -  ΑΣ Μετέωρα
Οικονόμος Τσαριτσάνης  -  Πιερικός
Θησέας Αγριάς  -  Αλμυρός
Ατρόμητος Παλαμά  -  ΑΟ Σελλάνων
Διγενής Νεοχωρίου  -  Δίας Δίου
ΑΕ Καρίτσας  -  Ποταμιά
Αταλάντη  -  Διαγόρας Στεφανοβικείου
     
9η αγωνιστική : 16/11 - 15.00     
ΑΣ Μετέωρα  -  Πιερικός
Αλμυρός  -  Ηρακλής Λάρισας
ΑΟ Σελλάνων  -  Οικονόμος Τσαριτσάνης
Δίας Δίου  -  Θησέας Αγριάς
Ποταμιά  -  Ατρόμητος Παλαμά
Διαγόρας Στεφανοβικείου  -  Διγενής Νεοχωρίου
ΑΕ Καρίτσας  -  Αταλάντη
     
10η αγωνιστική : 24/11 - 15.00     
Αλμυρός  -  ΑΣ Μετέωρα
Πιερικός  -  ΑΟ Σελλάνων
Ηρακλής Λάρισας  -  Δίας Δίου
Οικονόμος Τσαριτσάνης  -  Ποταμιά
Θησέας Αγριάς  -  Διαγόρας Στεφανοβικείου
Ατρόμητος Παλαμά  -  Αταλάντη
Διγενής Νεοχωρίου  -  ΑΕ Καρίτσας
     
11 η αγωνιστική : 1 /12 - 15.00     
ΑΣ Μετέωρα  -  ΑΟ Σελλάνων
Δίας Δίου  -  Αλμυρός
Ποταμιά  -  Πιερικός
Διαγόρας Στεφανοβικείου  -  Ηρακλής Λάρισας
Αταλάντη  -  Οικονόμος Τσαριτσάνης
ΑΕ Καρίτσας  -  Θησέας Αγριάς
Ατρόμητος Παλαμά  -  Διγενής Νεοχωρίου
     
12η αγωνιστική : 8/12 - 15.00     
Δίας Δίου  -  ΑΣ Μετέωρα
ΑΟ Σελλάνων  -  Ποταμιά
Αλμυρός  -  Διαγόρας Στεφανοβικείου
Πιερικός  -  Αταλάντη
Ηρακλής Λάρισας  -  ΑΕ Καρίτσας
Οικονόμος Τσαριτσάνης  -  Διγενής Νεοχωρίου
Θησέας Αγριάς  -  Ατρόμητος Παλαμά
     
13η αγωνιστική :15/12 - 15.00     
ΑΣ Μετέωρα  -  Ποταμιά
Διαγόρας Στεφανοβικείου  -  Δίας Δίου
Αταλάντη  -  ΑΟ Σελλάνων
ΑΕ Καρίτσας  -  Αλμυρός
Διγενής Νεοχωρίου  -  Πιερικός
Ατρόμητος Παλαμά  -  Ηρακλής Λάρισας
Οικονόμος Τσαριτσάνης  -  Θησέας Αγριάς
14η αγωνιστική : 5/1 - 15.00     
Διαγόρας Στεφανοβικείου  -  ΑΣ Μετέωρα
Ποταμιά  -  Αταλάντη
Δίας Δίου  -  ΑΕ Καρίτσας
ΑΟ Σελλάνων  -  Διγενής Νεοχωρίου
Αλμυρός  -  Ατρόμητος Παλαμά
Πιερικός  -  Θησέας Αγριάς
Ηρακλής Λάρισας  -  Οικονόμος Τσαριτσάνης
     
15η αγωνιστική : 12/1 - 15.00     
ΑΣ Μετέωρα  -  Αταλάντη
ΑΕ Καρίτσας  -  Διαγόρας Στεφανοβικείου
Διγενής Νεοχωρίου  -  Ποταμιά
Ατρόμητος Παλαμά  -  Δίας Δίου
Θησέας Αγριάς  -  ΑΟ Σελλάνων
Οικονόμος Τσαριτσάνης  -  Αλμυρός
Ηρακλής Λάρισας  -  Πιερικός
     
16η αγωνιστική : 19/1 - 15.00     
ΑΕ Καρίτσας  -  ΑΣ Μετέωρα
Αταλάντη  -  Διγενής Νεοχωρίου
Διαγόρας Στεφανοβικείου  -  Ατρόμητος Παλαμά
Ποταμιά  -  Θησέας Αγριάς
Δίας Δίου  -  Οικονόμος Τσαριτσάνης
ΑΟ Σελλάνων  -  Ηρακλής Λάρισας
Αλμυρός  -  Πιερικός
     
17η αγωνιστική : 26/1 - 15.00     
ΑΣ Μετέωρα  -  Διγενής Νεοχωρίου
Ατρόμητος Παλαμά  -  ΑΕ Καρίτσας
Θησέας Αγριάς  -  Αταλάντη
Οικονόμος Τσαριτσάνης  -  Διαγόρας Στεφανοβικείου
Ηρακλής Λάρισας  -  Ποταμιά
Πιερικός  -  Δίας Δίου
Αλμυρός  -  ΑΟ Σελλάνων
     
18η αγωνιστική : 2/2 - 15.00     
Ατρόμητος Παλαμά  -  ΑΣ Μετέωρα
Διγενής Νεοχωρίου  -  Θησέας Αγριάς
ΑΕ Καρίτσας  -  Οικονόμος Τσαριτσάνης
Αταλάντη  -  Ηρακλής Λάρισας
Διαγόρας Στεφανοβικείου  -  Πιερικός
Ποταμιά  -  Αλμυρός
Δίας Δίου  -  ΑΟ Σελλάνων
     
19η αγωνιστική : 9/2 - 15.00     
ΑΣ Μετέωρα  -  Θησέας Αγριάς
Οικονόμος Τσαριτσάνης  -  Ατρόμητος Παλαμά
Ηρακλής Λάρισας  -  Διγενής Νεοχωρίου
Πιερικός  -  ΑΕ Καρίτσας
Αλμυρός  -  Αταλάντη
ΑΟ Σελλάνων  -  Διαγόρας Στεφανοβικείου
Δίας Δίου  -  Ποταμιά
     
20η αγωνιστική : 16/2 - 15.00     
Οικονόμος Τσαριτσάνης  -  ΑΣ Μετέωρα
Θησέας Αγριάς  -  Ηρακλής Λάρισας
Ατρόμητος Παλαμά  -  Πιερικός
Διγενής Νεοχωρίου  -  Αλμυρός
ΑΕ Καρίτσας  -  ΑΟ Σελλάνων
Αταλάντη  -  Δίας Δίου
Διαγόρας Στεφανοβικείου  -  Ποταμιά
     
21 η αγωνιστική : 23/2 - 15.00     
ΑΣ Μετέωρα  -  Ηρακλής Λάρισας
Πιερικός  -  Οικονόμος Τσαριτσάνης
Αλμυρός  -  Θησέας Αγριάς
ΑΟ Σελλάνων  -  Ατρόμητος Παλαμά
Δίας Δίου  -  Διγενής Νεοχωρίου
Ποταμιά  -  ΑΕ Καρίτσας
Διαγόρας Στεφανοβικείου  -  Αταλάντη
     
22η αγωνιστική : 29/2 - 15.00     
Πιερικός  -  ΑΣ Μετέωρα
Ηρακλής Λάρισας  -  Αλμυρός
Οικονόμος Τσαριτσάνης  -  ΑΟ Σελλάνων
Θησέας Αγριάς  -  Δίας Δίου
Ατρόμητος Παλαμά  -  Ποταμιά
Διγενής Νεοχωρίου  -  Διαγόρας Στεφανοβικείου
Αταλάντη  -  ΑΕ Καρίτσας
     
23η αγωνιστική : 8/3 - 15.00     
ΑΣ Μετέωρα  -  Αλμυρός
ΑΟ Σελλάνων  -  Πιερικός
Δίας Δίου  -  Ηρακλής Λάρισας
Ποταμιά  -  Οικονόμος Τσαριτσάνης
Διαγόρας Στεφανοβικείου  -  Θησέας Αγριάς
Αταλάντη  -  Ατρόμητος Παλαμά
ΑΕ Καρίτσας  -  Διγενής Νεοχωρίου
     
24η αγωνιστική : 15/3 - 15.00     
ΑΟ Σελλάνων  -  ΑΣ Μετέωρα
Αλμυρός  -  Δίας Δίου
Πιερικός  -  Ποταμιά
Ηρακλής Λάρισας  -  Διαγόρας Στεφανοβικείου
Οικονόμος Τσαριτσάνης  -  Αταλάντη
Θησέας Αγριάς  -  ΑΕ Καρίτσας
Διγενής Νεοχωρίου  -  Ατρόμητος Παλαμά
     
25η αγωνιστική : 22/3 - 15.00     
ΑΣ Μετέωρα  -  Δίας Δίου
Ποταμιά  -  ΑΟ Σελλάνων
Διαγόρας Στεφανοβικείου  -  Αλμυρός
Αταλάντη  -  Πιερικός
ΑΕ Καρίτσας  -  Ηρακλής Λάρισας
Διγενής Νεοχωρίου  -  Οικονόμος Τσαριτσάνης
Ατρόμητος Παλαμά  -  Θησέας Αγριάς
     
26η αγωνιστική : 29/3 - 15.00    
Ποταμιά  -  ΑΣ Μετέωρα
Δίας Δίου  -  Διαγόρας Στεφανοβικείου
ΑΟ Σελλάνων  -  Αταλάντη
Αλμυρός  -  ΑΕ Καρίτσας
Πιερικός  -  Διγενής Νεοχωρίου
Ηρακλής Λάρισας  -  Ατρόμητος Παλαμά
Θησέας Αγριάς  -  Οικονόμος Τσαριτσάνης

Γράψτε το σχόλιο σας

ΕΠΙΣΗΜΑΝΣΗ: Τα μηνύματα που δημοσιεύονται στο χώρο αυτό εκφράζουν τις απόψεις των αποστολέων τους. Η ιστοσελίδα "LamiaReport.gr" δεν υιοθετεί καθ’ οιονδήποτε τρόπο τις απόψεις αυτές. Ο καθένας έχει δικαίωμα να εκφράζει την γνώμη του, όποια και να είναι αυτή. Δεν δημοσιεύονται συκοφαντικά ή υβριστικά σχόλια. Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται όποτε εντοπίζονται.

Προσαρμοσμένη αναζήτηση
Διαβάστε ακόμα
X

Developed in conjunction with Ext-Joom.com