Πρωταθλητής Κ17 στη Λαμία ο ΠΑΟΚ

Δημοσιεύτηκε: Τετάρτη, 01 Ιουλίου 2020 23:29 Πρωταθλητής Κ17 στη Λαμία ο ΠΑΟΚ

Ντέρμπυ από τα λίγα διεξήχθη στο ΔΑΚ Λαμίας για την ανάδειξη του πρωταθλητή Κ17 με τον ΠΑΟΚ να επικρατεί στη διαδικασία των πέναλτυ με 6-5 και ενώ η κανονική διάρκεια είχε λήξει ισόπαλη με το εντυπωσιακό 3-3.

Ανατροπές, χαμένες ευκαιρίες και χαμένα πέναλτυ συνέθεσαν ένα παιχνίδι από τα λίγα που κράτησε το ενδιαφέρον όσων τυχερών βρέθηκαν στο ΔΑΚΛ ή το παρακολούθησαν από τους υπολογιστές τους.

Οι ερυθρόλευκοι ήταν αυτοί που άνοιξαν το σκορ με τον Γιώργο Σταμούλη στο 8'. Ο ΠΑΟΚ κατάφερε να ισοφαρίσει στο πιο κρίσιμο σημείο και συγκεκριμένα στις καθυστερήσεις του Α΄ Ημιχρόνου σε 1-1 με τον Κούτσια.

Ο Σταμούλης με το 2ο προσωπικό του τέρμα στο 47'έγραψε το 2-1 για τον Ολυμπιακό, χαρά που κράτησε μέχρι το 50’ που ο Δικέφαλος ισοφάρισε σε 2-2 με τον Κεδίκογλου στο 50'.

Στο 73’ είχαμε την ανατροπή και το 3-2 για τον ΠΑΟΚ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κούτσια. Υπήρχε όμως απάντηση από τον Ολυμπιακό δύο λεπτά αργότερα με τον Κασέμι.

Και έτσι φτάσαμε στη ρώσικη ρουλέτα των πέναλτι, όπου οι δύο ομάδες έχασαν από δύο στα πρώτα πέντε και έτσι φτάσαμε στα 16 χτυπημένα πέναλτι!

3-3 ο ΠΑΟΚ

Χαμένο πέναλτι για τον Ολυμπιακό παραμένει το 3-3 και η ρώσικη ρουλέτα συνεχίζεται!

4-3 ο ΠΑΟΚ

4-4 ο Ολυμπιακός

5-4 0 ΠΑΟΚ

5-5 ο Ολυμπιακός

6-5 ο ΠΑΟΚ

Χαμένο πέναλτι για τον Ολυμπιακό και ο ΠΑΟΚ πρωταθλητής Κ17 με συνολικό σκορ 9-8.