Εκτύπωση αυτής της σελίδας

Πρώτο φιλικό και νίκη με 3-0 για τον ΠΑΣ Λαμία

Δημοσιεύτηκε: Πέμπτη, 04 Αυγούστου 2022 08:50 Πρώτο φιλικό και νίκη με 3-0 για τον ΠΑΣ Λαμία

Τα επόμενα φιλικά…

Εύκολη νίκη με σκορ 3-0 πέτυχε το απόγευμα της Τετάρτης (3/8) η ομάδα του ΠΑΣ Λαμία, απέναντι στους «μικρούς» της Κ-19.

Αυτό ήταν το πρώτο φιλικό παιχνίδι της ομάδας του Τζιανλούκα Φέστα, ο οποίος έδωσε χρόνο συμμετοχής στους παίκτες που είχε ετοιμοπόλεμους

Το σκορ άνοιξε στο 30’ για τη «μεγάλη» ομάδα ο Φάνης Τζανδάρης (1-0), ο οποίος αξιοποίησε σέντρα του Τσιλούλη.

Το 2-0 έγινε με τη συμπλήρωση 10 περίπου λεπτών από την έναρξη του Β’ ημιχρόνου από τον Νούνιες και δύο λεπτά αργότερα ο Τσούκαλος ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0 που έμελλε να είναι και το τελικό σκορ.

ΠΑΕ ΛΑΜΙΑ (Α’ ημίχρονο): Saranov, Adejo, Τζανετόπουλος, David Simon, Goranov, Τζανδάρης, Slivka, Τσιλούλης, De Vincenti, Romanic, Γιακουμάκης.

(Β’ ημίχρονο): Γκαραβελης, Adejo, Τζανετόπουλος, Bejarano, Τσούκαλος, Προβυδάκης, Σαραμαντάς, Μπάμπης, Nunez, Βασιλακάκης, Marmentini

ΠΑΣ ΛΑΜΙΑ Κ19: Τρόπουλος, Μαργαρίτης Αθ., Λαμπρόπουλος, Νικολοπουλος, Τρουμπουλος, Ζαλοκωστας, Σεντής, Αναγνωστοπουλος, Μαργαρίτης Ραφ., Κοντονίκος, Γαλαριωτης.

Τα επόμενα φιλικά:

ΠΑΕ ΛΑΜΙΑ – ΠΑΕ ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ το Σάββατο 6/8/2022 στις 19:30 στο ΔΑΚ “Αθ. Διάκος” (Ζωντανή μετάδοση από την Cosmote TV).

ΠΑΕ ΛΑΜΙΑ – ΑΕΚ Β΄ την Παρασκευή 12/8/2022 στις 19:00 στο ΔΑΚ “Αθ. Διάκος”.

ΠΑΕ ΛΑΜΙΑ – ΠΑΕ ΙΩΝΙΚΟΣ το Σάββατο 13/8/2022 στις 19:00 στο ΔΑΚ “Αθ. Διάκος”.

(Οι φωτογραφίες είναι του Γιάννη Σιμόπουλου)