Οριστική αναβολή στο Λεβαδειακός-Παναθηναϊκός λόγω βροχόπτωσης -«Πισίνα» το γήπεδο [εικόνες]

Δημοσιεύτηκε: Σάββατο, 13 Ιανουαρίου 2018 20:23 Οριστική αναβολή στο Λεβαδειακός-Παναθηναϊκός λόγω βροχόπτωσης -«Πισίνα» το γήπεδο [εικόνες]

Η κακοκαιρία στην Λιβαδειά είχε ως αποτέλεσμα ο αγωνιστικός χώρος να είναι πολύ «βαρύς» και έτσι διακόπηκε το ματς Λεβαδειακός-Παναθηναϊκός στο 10'.

Ο διαιτητής Ευαγγέλου λανθασμένα έδωσε το πράσινο φως να ξεκινήσει ο αγώνας παρά τις πολύ άσχημες καιρικές συνθήκες, αλλά η έντονη βροχόπτωση δεν άφησε το ματς να συνεχιστεί μετά το πρώτο 10λεπτο μιας και οι 22 ποδοσφαιριστές δεν μπορούσαν να κάνουν τη δουλειά τους. Ετσι ήταν αδύνατον να παιχτεί ποδόσφαιρο σε τέτοιο αγωνιστικό χώρο...

Αυτό σημαίνει ότι θα πρέπει να συνεχιστεί ο αγώνας αύριο στις 19:30, από το 10ο λεπτό, αν βεβαίως το επιτρέπουν οι καιρικές συνθήκες.

Φωτογραφία: Eurokinissi

Πηγή: iefimerida.gr