Ακόμη πιο ψηλά ο ΑΠΟ Αταλάντη

Δημοσιεύτηκε: Κυριακή, 10 Νοεμβρίου 2019 18:25 Ακόμη πιο ψηλά ο ΑΠΟ Αταλάντη

2-1 τον Διαγόρα Στεφανοβικείου…

Συνέχισε με νίκη η Αταλάντη επικρατώντας στο γήπεδό της με σκορ 2-1 του αξιόμαχου Διαγόρα Στεφανοβικείου.

Σε ένα μέτριο ποιοτικά παιχνίδι η ομάδα του Μάκη Ζαχαρόπουλου, έχοντας κι αρκετές σημαντικές απουσίες, ευτύχησε να πάρει το τρίποντο χάρη σε δύο γκολ του Λυτάκη. Από την άλλη οι φιλοξενούμενοι είχαν την ατυχία να αγωνιστούν για περισσότερα από 20 λεπτά με παίκτη λιγότερο εξαιτίας αποβολής του Αλεξίου, ενώ δύο φορές σημάδεψαν το δοκάρι του Καπετάνου.

Οι καλύτερες φάσεις

5': μεγάλη ευκαιρία με το Μαλισσόβα για την Αταλάντη που σούταρε για να διώξουν οι αμυντικοί σε κόρνερ

24’: 1-0 για την Αταλάντη προβολή του Λυτάκη ύστερα από κόρνερ του Σακκά

33': φάουλ του Μαλισσόβα από δεξιά, κεφαλιά του Δουβάρα λίγο έξω από τα δοκάρια του γκολκίπερ του Διαγόρα

34': φάουλ του Κυριάκου από δεξιά κεφαλιά του Αλεξίου στο κάθετο δοκάρι του γκολκίπερ της Αταλάντης

41': σουτ του Μαλισσόβα για την Αταλάντη έξω από την περιοχή λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

44': σουτ του Τσακανίκα για τους γηπεδούχους μέσα από την περιοχή διώχνουν τελευταία στιγμή οι αμυντικοί του Διαγόρα

51': 1-1 ισοφαρίζουν οι φιλοξενούμενοι με σκόρερ τον Μούτσα από πάσα του Δίντση.

57': Σουτ του Μαλισσόβα μπλοκάρει ο τερματοφύλακας του Διαγόρα

71': 2η κίτρινη για τον Αλεξίου, με δέκα ο Διαγόρας

86': 2-1 με σκόρερ το Λυτάκη με προβολή ύστερα από σέντρα του Αλέξανδρου Μαλισσόβα.

88': δοκάρι για το Διαγόρα σε σουτ του Λάιου

Αταλάντη: Καπετάνος, Μακρόπουλος, Σακκάς (78’ Σαλιάι), Ζυγογιάννης, Πάππος, Λυτάκης, Ντζιος (78’ Μαλισσόβας Α.), Τσακανίκας, Δουβάρας (70’ Λαμπρόπουλος), Μαλισσόβας Κ., Χαϊκάλης

Στον πάγκο: Τσανούλας, Σίδερης, Γιόβας, Μπάρκας

Διαγόρας: Πρίφτη, Καλύβας, Βουραζέρης, Σπάθης, Λάιος, Καραπλιάγκος (46’ Ζιάκας), Δίντσης, Αλεξίου, Αλαμάνης, Κυριάκος (72’ Καλιακούδας), Μούτσα

Αναπληρωματικοί: Παπαγεωργίου, Κουτσιρίμπας, Τάνος, Πρασσάς, Σιγαλάκος