• Εκτύπωση

Γ΄ Εθνική: Νίκησε η Λαμία και ξέφυγε με 5 βαθμούς (ΦΩΤΟ) - Αποτελέσματα - Βαθμολογία

Με τη 14η αγωνιστική στον 3ο όμιλο συνεχίστηκε σήμερα το πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής.

Η ομάδα της Λαμίας επικράτησε άνετα με 3-1 και αποθεώθηκε από τους φιλάθλους της που σήμερα έδωσαν δυναμικό παρόν στο ΔΑΚ. Ο "ΠΑΣ Λαμία 1964" ξέφυγε με 5 βαθμούς, αφού η Κύμη γνώρισε ήττα σοκ στην έδρα της από τον Αχιλλέα Νεοκαισάρειας και πλέον ισοβαθμούν στη 2η θέση.

Ο Αχιλλέας Δομοκού ηττήθηκε εκτός έδρας από τα Λευκάδια Νάουσας με 2-1.

Ρεπορτάζ και φώτο από το παιχνίδι "ΠΑΣ Λαμία 1964" – Νάουσα:

Η Λαμία επιβλήθηκε σήμερα της Νάουσας στο ΔΑΚ της πόλης με 3-1, παρουσία περίπου 2000 φιλάθλων στα πλαίσια της 14ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Γ΄ Εθνικής Κατηγορίας και σε συνδυασμό με την ήττα της Κύμης εντός έδρας από την Νεοκαισάρεια, οδεύει ολοταχώς προς την Β΄ Εθνική.

Η ομάδα του Περική Αμανατίδη έχοντας ρυθμό στο παιχνίδι πήρε τους 3 βαθμούς της νίκης πραγματοποιώντας ταυτόχρονα και καλή εμφάνιση με αποτέλεσμα να ικανοποιηθούν οι φίλοι της που βρέθηκαν στο πλευρό της, δημιουργώντας μια ωραία ατμόσφαιρα, θυμίζοντας παιχνίδι Β΄ Εθνικής όπως συμφώνησαν και οι δύο προπονητές στην συνέντευξη Τύπου.

Στο 36΄ Ο Zlatkovski άνοιξε το σκορ για την Λαμία με ωραίο σουτ που κρέμασε τον τερματοφύλακα της Νάουσας.

Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου 45+ εκτέλεση φάουλ του Αργυρίου ο Πέικος με κεφαλιά έκανε το 1-1.

Στο 56 μετά από κόρνερ του Κιπτίου, ο Κόλεφ από κοντά θα κάνει την προβολή και θα σημειώσει το 2-1 για την ομάδα του.

Στο 68΄ θα γίνει το 3-1 από τον Κιπτίου μετά από καταπληκτική κάθετη μπαλιά- ασίστ του Λεμά ο οποίος είχε μπει πριν λίγα λεπτά αλλαγή.

Διαιτητής της αναμέτρησης ο Παναγιώτης Κέκελος με βοηθούς τους Κώστα Καλαμπόκη και Γιάννη Αντωνόπουλο του συνδέσμου Αιτωλοακαρνανίας.