Τρομερό παιχνίδι στη Λεωφόρο - Δικαιολογημένα παράπονα της ΑΕΛ

Δημοσιεύτηκε: Δευτέρα, 16 Οκτωβρίου 2017 22:40 Τρομερό παιχνίδι στη Λεωφόρο - Δικαιολογημένα παράπονα της ΑΕΛ

Ματς που δεν έκανε για καρδιακούς είχαμε στη Λεωφόρο όπου ο εφτάψυχος Παναθηναϊκός πήγε και ήρθε από την κόλαση στον παράδεισο, επικρατώντας της ΑΕΛ με 2-1.

Οι πράσινοι έμειναν με 9 παίκτες στα τελευταία λεπτά (Σιλά και Άλτμαν αποβλήθηκαν) ωστόσο κατάφεραν να πάρουν μεγάλη νίκη, απέναντι σε μια Λάρισα που φωνάζει για το πέναλτυ με το οποίο προηγήθηκαν οι πράσινοι στο 50’ με τον Βιγιαφάνεις και για το γκολ που της ακυρώθηκε στο 90’ με τον Περόνε, τρία λεπτά πριν ο Χίλιεμαρκ με κάποια δόση τύχης δώσει τη νίκη στους πράσινους. Είχε ισοφαρίσει στο 78’ ο Περόνε που λίγο έλειψε να γίνει το πρόσωπο του αγώνα.

Διαιτητής: Αριστομένης Κουτσιαύτης

Κίτρινες: Σιλά, Κουρμπέλης, Βλαχοδήμος, Χουλτ - Ζίζιτς, Λεοζίνιο, Ρέντζας, Φατιόν, Ντέλετιτς

Κόκκινες: 78΄ Σιλά (δεύτερη κίτρινη), 84΄ Αλτμαν

Δείτε ΕΔΩ τις καλύτερες στιγμές του συγκλονιστικού παιχνιδιού.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Παναθηναϊκός: Βλαχοδήμος, Μολίνς (86' Μουνιέ), Χίλιεμαρκ, Λουντ (90' + 1' Ρέις), Βιγιαφάνιες (81' Άλτμαν), Κουρμπέλης, Χουλτ, Κολοβέτσιος, Σιλά, Μολέδο, Κουλιμπαλί

ΑΕΛ: Μπόζοβιτς, Ναζλίδης (90' + 2' Γιαννιτσάνης), Ντέλετιτς (88' Λαγός), Ζίζιτς, Γουάλας, Ρέντζας, Αγκάνοβιτς (68' Περόνε), Μασούρας, Φάρκας, Άντονι, Λεοζίνιο