Η μεγάλη και άνετη νίκη του ΑΟ Λαμίας 2013 – ΙΝΤΕΡΚΑΤ επί των Πεύκων στο Χαλκιοπούλειο και η κατάκτηση του πρωταθλήματος Κ-20 Νεανίδων από την Αργώ Βόλου ξεχωρίζουν στα αποτελέσματα των ομάδων της ΕΣΠΕΚΕΛ το Σαββατοκύριακο
VOLLEYLEAGUE ΓΥΝΑΙΚΩΝ
Α.Ο. Λαμίας 2013 - Ακαδημίες Πρωταθλητών Πεύκων 3-0 (Δείτε ΕΔΩ)
F4 Κ20 - ΝΕΑΝΙΔΩΝ
Την 1η θέση κατέλαβε η Α.Σ. ΑΡΓΩ ΒΟΛΟΥ μετά τη λήξη της τελευταίας αγωνιστικής του F4 Νεανίδων όπου διεξήχθη στο κλειστό Γυμναστήριο Νίκαιας την Κυριακή 11/2/2024 με την Ε.Α. ΛΑΡΙΣΑΣ. Η ομάδα της Αργούς κέρδισε 3-0 και στέφθηκε πρωταθλήτρια Νεανίδων. Τη 2η θέση κατέλαβε η Ε.Α. ΛΑΡΙΣΑΣ και την 3η θέση η Α.Ε. ΛΑΡΙΣΑΣ. Τα αποτελέσματα του F4 έχουν ως εξής:
1Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Ε.Α. ΛΑΡΙΣΑΣ - Σ.Π.Α. ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ 3-0
Α.Σ. ΑΡΓΩ ΒΟΛΟΥ - Α.Ε. ΛΑΡΙΣΑΣ 3-0
2Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Α.Ε. ΛΑΡΙΣΑΣ - Ε.Α. ΛΑΡΙΣΑΣ 0-3
Σ.Π.Α. ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ - Α.Σ. ΑΡΓΩ ΒΟΛΟΥ 0-3
3Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΑΕ Λάρισας - Σ.Π.Α. Καρδίτσας 3-0 Άνευ Αγώνα
Α.Σ. Αργώ Βόλου - Ε.Α. Λαρίσης 3-0
Α2 ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ
ΑΟ Ορεστιάδας - ΣΦΦΑ Η Αμιλλα Τρικάλων 3-0
Ε.Α. Λαρίσης - ΧΑΝΘ 1-3
Α2 ΕΘΝΙΚΗ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
Α.Σ. Αργώ Βόλου - ΑΣ Γιάννενα 3-0
ΠΑΣ Γιάννινα - Ε.Α. Λαρίσης 3-0
Σ.Π.Α. Καρδίτσας - ΟΠΑΘ Περσέας 0-3
Β΄ ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ
Γ.Σ. Βόλου - ΑΕ Λάρισας 0-3
Α.Ο.Ακαδημία Τυρνάβου - ΑΠΣ Λαμ. Φθια 0-3
Α.Σ. Αργώ Βόλου - Α.Σ. Εθνικός Λάρισας 3-1
Β' ΕΘΝΙΚΗ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
ΑΓΣ Σπάρτακος - Γ.Σ. Βόλου 3-2
Α.Ο. Σκοπέλου - Γ.Σ.Αλμυρού 0-0 Αναβολή
Α.Σ. Ολυμπιακός Βόλου - Φιλαθλητικός Λαρισαικός Σ. 3-2
Α.Ο. Φοίβος Γιάννουλης - Γ.Σ. Νίκη Βόλου 0-3
ΑΕ Λάρισας - ΑΣ Ασκληπιός Τρικάλων 1-3
ΤΟΠΙΚΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
Σ.Κ.Σύλλας Αιδηψού - ΑΣ Ιτέας 0-3
ΑΟ Σουφλαρίων Λάρισας - Φ.Σ. Αμπελώνα 3-1
Α.Ο.Ακαδημία Τυρνάβου - ΓΣΕ Ελασσόνας 0-3
Γ.Σ.Γ. Πασιαλής Μουζακίου - ΣΦΦΑ ΗΑμιλλα Τρικάλων 0-3
ΦΓΣ Θεσπιέων Μαυ/ματίου - ΑΠΣ Λαμ. Φθια 0-3
Α.Σ. Φαρσάλων - ΓΣ Σκιάθου 0-0 Αναβολή
Κ18 - ΠΑΙΔΩΝ
Α.Σ. Αργώ Βόλου - Γ.Σ.Αντίκυρας 0-3
Ε.Α.Λαρίσης - Α.Ε.Λάρισας 0-3
ΣΦΦΑ Η Αμιλλα Τρικάλων - ΕΑ Λαρίσης 1-3
ΑΕ Λάρισας - Α.Ο.Ακαδημία Τυρνάβου 3-0
Κ16 - ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
Φιλαθλητικός Λαρισαικός Σ. - Α.Ο. Φοίβος Γιάννουλης 3-0
ΑΟ Σουφλαρίων Λάρισας - Α.Σ. Εθνικός Λάρισας 0-3
A1 K18 - ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
Γ.Σ. Δεσκάτης - Α.Σ. Ασκληπιός Τρικάλων 0-3
ΑΓΣ Σπάρτακος - Α.Ο. Φοίβος Γιάννουλης 3-0
Α.Σ. Ιτέας - Γ.Σ.Αντίκυρας 3-2
Α.Σ.Αναγέννηση Λιβαδειάς - Α.Ο. Λαμίας 2013 3-0
A2 K18 - ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
Γ.Σ. Νίκη Βόλου - Α.Σ. Φαρσάλων 3-0
ΑΟ Σουφλαρίων Λάρισας - Α.Ο.Ακαδημία Τυρνάβου 3-1
Ολύμπια Λάρισας - Φιλαθλητικός Λαρισαικός Σ. ΄Β 3-0
ΕΑ Λάρισας Β΄ - Α.Σ. Εύδωρος Δομοκού 3-0
ΣΦΦΑ Η Αμιλλα Τρικάλων - Φ.Καλαμπάκας 3-2
ΑΟ Πελασγιώτιδας - Γ.Σ. Φαλάνης 3-0
ΣΠΑ Καρδίτσας - Γ.Σ.Γ. Πασιαλής Μουζακίου 3-1
Απόλλων Γαλήνης - Γ.Σ. Βόλου 0-3
Φ.Σ. Αμπελώνα - Α.Σ. Εθνικός Λάρισας 0-3
Α.Β.Φ. Τρικάλων - Γ.Σ. Τυρνάβου 3-0
Γ.Σ. Φάλαρα Στυλίδας - Π.Α.Κ. Καρπενησίου 2-3
Α.Ο.Πήγασος Αγ. Κων/νου - Σ.Κ.Σύλλας Αιδηψού 3-0
ΑΣ Αίας Μαλεσίνας - Α.Σ. Διόνυσος Αμφίκλειας 0-3