Λαμία – Άρης 2-2 (54')

Δημοσιεύτηκε: Σάββατο, 22 Φεβρουαρίου 2020 21:11 Λαμία – Άρης 2-2 (54')

Φινάλε στα εντός έδρας παιχνίδια για τη Λαμία για την κανονική περίοδο με αντίπαλο τον Άρη.

Στο πλαίσιο της 25ης αγωνιστικής ο ΠΑΣ Λαμία υποδέχεται την ομάδα της Θεσσαλονίκης σε ένα παιχνίδι που και οι δύο αντίπαλοι θέλουν τη νίκη.

Η Λαμία άνοιξε το σκορ στο 24' με φοβερό γυριστό σουτ του Αραβίδη και ενώ στο 19' είχε χάσει πέναλτυ με τον Βασιλόγιαννη.

Το γκολ του Αραβίδη:

Ιδανικό ξεκίνημα στο β' ημίχρονο και δεύτερο γκολ του Αραβίδη με κεφαλιά, ύστερα από κεφαλιά πάσα του Καραμάνου (2-0).

Μείωσε στο 52' ο Άρης σε 2-1 με ωραίο γκολ του Λάρσον και δύο λεπτά αργότερα ο Ιντέγε ισοφάρισε σε 2-2.

ΠΑΣ Λαμία (Άκης Μάντζιος): Θεοδωρόπουλος, Βάντερσον, Βύντρα, Αντέτζο,  Σκόνδρας, Αραβίδης, Ρόμανιτς, Δημούτσος, Νιάσε, Καραμάνος, Βασιλόγιαννης.

Στον πάγκο, Επασί, Τιρόνε, Μπιανκόνι, Μπουλούλης, Βιγιάλμπα, Σάλιακας, Τζανετόπουλος.

Άρης (Μίκαελ Ένινγκ): Κουέστα, Κόρχουτ,  Δεληζήσης, Ρόουζ, Βέλεθ, Ματίγια, Σάσα, Φετφατζίδης, Γκάμα, Ιντέγε, Λάρσον.

Στον πάγκο, Τσιλιγγίρης, Μαρτίνες, Ντουρμισάι, Ντιγκινί, Μαντσίνι, Σούντγκρεν, Σόουζα

Διαιτητές: Βασίλειος Φωτιάς, Χρήστος Τζιώτζιος, Αθανάσιος Κόλλιας

4ος Διαιτητής: Δημήτριος Μαλούτας