Α' ΕΠΣΦ: Προελαύνουν Στυλίδα και Καλαπόδι

Δημοσιεύτηκε: Κυριακή, 19 Νοεμβρίου 2017 18:32 Α' ΕΠΣΦ: Προελαύνουν Στυλίδα και Καλαπόδι

Στυλίδα και Αταλάντη ήταν οι μεγάλοι κερδισμένοι της 8ης αγωνιστικής στην Α’ Κατηγορία, κερδίζοντας εκτός έδρας Μαλεσίνα και Ευρυτανικό αντίστοιχα.

Στο ντέρμπι της Μαλεσίνας η Στυλίδας συνέχισε την καλή παράδοση απέναντι στους Λοκρούς με γκολ του Κώστα Κουφιώτη στο 6’ από φάουλ.

Τρία γκολ από πέναλτυ είχαμε στο ματς Ευρυτανικός – Αταλάντη 2-3 με τον ΑΠΟ να πιάνει 3η θέση μετά από καιρό και τους Ευρυτάνες να μένουν στην 5η.

Στην 5η θέση συνωστίζονται άλλες τρείς ομάδες, η Δάφνη Λιβανατών που έκανε το ρεπό της και η Προοδευτική Λάρυμνας με το Νέο Κρίκελλο που πήραν μεγάλα διπλά σε Μοσχοχώρι και Ομβριακή.

Ισοπαλία είχαμε στο ντέρμπι της ουράς μεταξύ Σταυρού και Κηφισσού 2-2, παρά το γεγονός ότι στο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι είχαν προηγηθεί με διαφορά δύο τερμάτων!

Τελευταία αφήσαμε τις δύο «κιτρινόμαυρες» εντός έδρας νίκες. Το Καλαπόδι που οδηγεί την κούρσα μαζί με τη Στυλίδα κάνοντας επίδειξη δύναμης στο πρώτο ημίχρονο επιβλήθηκε με 5-0 της ουραγού ομάδας των Καμένων Βούρλων και ο Άρης Αγ. Κωνσταντίνου που επικράτησε 2-1 του Αστέρα Αγ. Σεραφείμ αν και βρισκόταν πίσω στο σκορ στο ημίχρονο.

Γενικά η 8η αγωνιστική ήταν ημέρα των φιλοξενούμενων με τέσσερις νίκες και μία ισοπαλία στα εφτά παιχνίδια.

Καλαπόδι - Καμένα Βούρλα 5-0 (3’ Ταμάμης, 7’ Μπουγιώτας, 12’, 29’ Αντωνίου, 36’ Γκανάς)

Ευρυτανικός – Αταλάντη 2-3 (56’ Μαλισσόβας, 90’ πεν. Αλεξίου - 23’ πεν. Κλωτσοτήρας, 25’ πεν. Δημητρέλης, 71’ Γκριτζάπης)

Αστέρας Σταυρού - Κηφισσός Κ. Τιθορέας 2-2 (61’ Σταϊκούρας, 67’ Τσιγκόλης - 18’ Βασιλείου, 24’ Τάτσης)

Δόξα Μοσχοχωρίου - Προοδευτική Λάρυμνας 0-4 (26’ α/γκ. Μπαγινέτας, 28’, 71’ Ν. Κωτσαλάς, 31’ Μαλέρδος)

Μαλεσίνα - Στυλίδα 0-1 (6’ Κ. Κουφιώτης)

Όμβρος Ομβριακής - Νέο Κρίκελλο 1-2 (6’ B. Ευαγγελόπουλος - 52’ Σκαρλάτος, 62’ Σαρρής)

Άρης Αγ. Κων/νου - Αστέρας Αγ. Σεραφείμ 2-1 (50’ Ηλιόπουλος, 58’ Τσιγκόλης - 42’ Κωνσταντόπουλος)

ΡΕΠΟ:  Δάφνη Λιβανατών