Ο ΠΑΣ Λαμία διέλυσε τον Άρη με 4-0

Δημοσιεύτηκε: Κυριακή, 25 Σεπτεμβρίου 2016 10:31 Ο ΠΑΣ Λαμία διέλυσε τον Άρη με 4-0

Εντυπωσιακός ο ΠΑΣ Λαμία συνέτριψε στο ΔΑΚ τον Άρη με 4-0 παίρνοντας φιλική ρεβάνς του 3-1 της Θεσσαλονίκης.

Οι κυανόλευκοι ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο ήταν καταιγιστικοί και πέτυχαν μεγάλη και δίκαιη νίκη.

Η Λαμία άνοιξε το σκορ με πέναλτι του Πίντο Ντα Σίλβα στο 42' (το κέρδισε ο ίδιος από τον Μπούρμπο), σ' ένα α' μέρος που οι δύο ομάδες φάνηκαν περίπου ισοδύναμες.

Στην επανάληψη όμως οι γηπεδούχοι ήταν για πρώτη φορά φέτος ουσιαστικοί στο παιχνίδι τους κι έφτασαν στο 4-0 σημειώνοντας τρία γκολ μέσα σε 14 λεπτά!

Ο Βάντερσον με θαυμάσια προσωπική ενέργεια στο 53' διπλασίασε τη διαφορά για να ακολουθήσουν δύο ακόμη τέρματα από τους Τσούκαλο (63') με διαγώνιο σουτ μετά από μπαλιά του Μπλάζιτς και Κοτσώνη (66') με κεφαλιά μετά από φάουλ του Αυγενικού.

Στα τελευταία λεπτά ο Άρης είχε δύο δοκάρια με τον Νέτο (84', 86')

Διαιτήτευσε ο Βαγγέλης Γρατσάνης από τα Τρίκαλα.

ΠΑΣ ΛΑΜΙΑ (Τεννές): Πίτκας (46′ Tσενάμο), Σπυρόπουλος, Πεταυράκης, Κοτσώνης, Αναστασιάδης, Όμο, Βασιλόγιαννης (57′ Καραγιάννης), Μπουλούλης, Πίντο (57′ Τσούκαλος), Μπλάζιτς (64′ Αυγενικού), Βάντερσον (57′ Ντουρμισάι).

ΑΡΗΣ (Αναστόπουλος): Διούδης, Μπούρμπος (55΄ Τζανακάκης), Ιντζίδης, Ραούλ Μπράβο, Τσουμάνης (55΄ Καράμπελας), Ρόβας (55΄ Νέτο), Αντρέου (55΄ Παυλίδης), Ανάκογλου (82΄ Ντόγος), Καπνίδης, Μιλούνοβιτς (46΄ Ίλιτς), Ντούνης (68΄ Βουτσιάς).