Από σήμερα Τρίτη 11 έως και την Πέμπτη 13 Ιουνίου…
Με ανακοίνωσή του ο Δήμος Λαμιέων, ενημέρωσε ότι με απόφαση του Δημάρχου Πανουργιά Παπαϊωάννου, μετά από επικοινωνία με την Περιφερειακή Διεύθυνση Εκπαίδευσης Στερεάς Ελλάδας, τροποποιείται η λειτουργία των σχολικών μονάδων Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης του Δήμου Λαμιέων, καθώς και όλων των βρεφικών και παιδικών σταθμών αρμοδιότητας του Δήμου Λαμιέων, για το διάστημα από Τρίτη 11 Ιουνίου 2024 έως και την Πέμπτη 13 Ιουνίου 2024, ως προς την ώρα αποχώρησης.
Ειδικότερα, η ώρα αποχώρησης ορίζεται στις 11:30 π.μ.
Το ίδιο ισχύει και για τους ιδιωτικούς βρεφονηπιακούς σταθμούς, σύμφωνα με ενημέρωση από το Σύλλογό τους.